• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
"...надух го, ама мъжката и готово" :shock: :prayer: :partyman:
ср юни 19, 2019 4:44 pmAndri01 написа:
"...надух го, ама мъжката и готово" :shock: :prayer: :partyman:
Тъй де, няма са излагами я.
kuger - майстор
вт юни 18, 2019 3:26 pmiva6ki написа:
:partyman:
Имам такъв за резерв. Само се чудя защо са му турнали два отделни таймера, а изхода е един :? Няма смисъл!
За сега работя с първия модел на ЛИДЛ, вече поне пет години /лятото, естествено/.
ср юни 19, 2019 9:38 pmkuger написа:
вт юни 18, 2019 3:26 pmiva6ki написа:
:partyman:
Имам такъв за резерв. Само се чудя защо са му турнали два отделни таймера, а изхода е един :? Няма смисъл!
За сега работя с първия модел на ЛИДЛ, вече поне пет години /лятото, естествено/.
Сондажната помпа няма капацитет да подкачва достатъчно за 1 час поливка.
Поливам половин час, пауза от 15 минути, да напълни резервоара и се задейства вторият таймер за още половин час.
На Гардена има опция за до 3 поливки, разпределени през денонощието, при само един изход.
Като не стига хардуер, докарваме го с мекия.
kuger - майстор
Нямам помпа, то и сонда нямам де :-D , но зарзавата има негови си искания. Има начин, ама кабели и клапани няма да слагам! Само кабели остава да ми се мотат в патравите крака. Още, че и всяка година сменям местата на зеленчуците. Като не му е хубаво на зарзавата, да си търси друг стопанин! Ама ха! Тъй, де :-D
dimovdid - специалист
Колеги, така и не разбрах със сигурност следното: В Система на самотек с бидон на 2 м височина ако използвам капков маркуч от по-дебелостенните ще работи ли или трябва задължително да е лентов ( по-тънкостенните)?
В магазините ми предлагат да използвам лентов, Но не ми се сменя всяка година, понеже ще е под найлон за ягоди.
Има ли въобще някаква разлика във вградените капкоотделители на двата вида? Няма как да направя и експеримент, защото навсякъде предлагат по 100 и повече метра.
В Бургас откъде мога да се снабдя с качествени елементи за капково?
Благодаря Ви!
kuger - майстор
пон ное 11, 2019 1:05 pmdimovdid написа:
Колеги, така и не разбрах със сигурност следното: В Система на самотек с бидон на 2 м височина ако използвам капков маркуч от по-дебелостенните ще работи ли или трябва задължително да е лентов ( по-тънкостенните)?
В магазините ми предлагат да използвам лентов, Но не ми се сменя всяка година, понеже ще е под найлон за ягоди.
Има ли въобще някаква разлика във вградените капкоотделители на двата вида? Няма как да направя и експеримент, защото навсякъде предлагат по 100 и повече метра.
В Бургас откъде мога да се снабдя с качествени елементи за капково?
Благодаря Ви!
Не се притеснявай, ако ползваш от мекия лентов. Ползвам такъв от години и ако не са котките да го дупчат, изкарва много време. Но аз го прибирам на есен.
За бидона някъде писах, имам такъв, качен на около 2+ м. Допуснах грешка, че направих преход от крана към половин цол + маркуч около 20 метра. От него захраних 32 мм от черния полиетиленов маркуч, не се получи. Може би с по-голям цолаж ще стане работата.
Съжалявам, за Бургас не мога да дам инфо, пазарувам от една железария в Карнобат. Там мога да взема и метър маркуч при нужда.
Krass - майстор
При мен: бидон 400л. на височина 2м+, твърд маркуч Ф16 до парника, от него капилярен маркуч с капкообразувател до корена на всеки домат.
Прикачен файл:
197.jpg
197.jpg (9.85 KиБ) Видяна 1659 пъти
miroki - майстор
При нас Орекс имат на 50 м. твърд. Виж дали имат офис при Вас. Щом ще зимува такъв.
gogosto - специалист
пон ное 11, 2019 1:05 pmdimovdid написа:
Колеги, така и не разбрах със сигурност следното: В Система на самотек с бидон на 2 м височина ако използвам капков маркуч от по-дебелостенните ще работи ли или трябва задължително да е лентов ( по-тънкостенните)?
В магазините ми предлагат да използвам лентов, Но не ми се сменя всяка година, понеже ще е под найлон за ягоди.
Има ли въобще някаква разлика във вградените капкоотделители на двата вида? Няма как да направя и експеримент, защото навсякъде предлагат по 100 и повече метра.
В Бургас откъде мога да се снабдя с качествени елементи за капково?
Благодаря Ви!
При мен от 3 години работи перфектно системата на самотек, като съдът ми е 1.5 тона варел повдигнат на 40см. от земята. Кран, филтър черна търба за водопровод с цолажа на филтъра (мисля 1 цол), меките черни с дупки на 15 см. , но от мърсотия и калциране тази година (3тата) се запушиха част от дуките и се наложи да дупча с карфица нови. Поливката ми е 24 часа до нулата варела. Та извода ми е маркучите стават, но на 3та, 4та година трябва смяна с нови заради ниското налягане. Иначе на други места са ми също на 3 години маркучите, но там е директно на помпа, налягането високо и маркучите ще останат за 4 сезон да ги ползвам.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: