• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
А, не. Паянта е това което има паянти. Диагонални греди и изпълнено с материал, тухли или кирпич.
Какви колони, то на къщата няма колони. Там поне е цяла тухла.
Имай предвид, че и коша за царевица събира 1-2 тона.
ср юни 17, 2020 4:39 pmmiroki написа:
А, не. Паянта е това което има паянти. Диагонални греди и изпълнено с материал, тухли или кирпич.
Какви колони, то на къщата няма колони. Там поне е цяла тухла.
Имай предвид, че и коша за царевица събира 1-2 тона.
Стена, зидана с единичка на дълго, или изправена четворка, ѝ се вика паянта също.
miroki - майстор
Може да е някакъв жаргон или нарицателно за по-слаба стена.
Защото самите греди са паянтите. Като дъска за диагонал. Който наричат опаянтване.
Та единична половин ще държи ли 1 тон?
То плочата май-не е толкова важна, при положение, че ще легне почти върху стените.
ср юни 17, 2020 10:07 pmmiroki написа:
Ще държи и за още ще пита.
Да, нарицателно е станало, като за нестабилно.
kr1100 - майстор
Я да питам аз - тази година май на мода ще излезе капково отводняване. Идеи ??
Вс. което насях навън / бамя, патладжан, чорбажийски, пипер,алабаш в мулч и капково изгни , без да съм пускал поливане. Пресях втори път и на места пак има изгнили.
Сам тиквички, боб, царевица и цигулки са Ок. Тиквичките цвят , растат и гният , а им е спряно поливането. И Поливка с Топсин М70 не им помогна за гниенето.
След пороя в събота 1/2 от мястото надолу е като блато.Водата не попива - това вчера следобяд, днес хубавичка , ама мазничка кал.

@ kuger за тъпчене и привързване няма страшно .Спокойно си тъпча в/у мулча, а и трева няма където е зарзавата с мулч.
При съседа доматите не се виждат от трева. Казах му слагай мулч докато е време , а после като поотраснат ще сложа. Да но вече е късно.
Последна промяна от kr1100 на ср юни 24, 2020 9:15 am, променено общо 2 пъти.
kuger - майстор
Мани, мани! Цяла седмица през ден се излива страшен порой. Добре, че имота ми е разположен така, че не се наводнява. Но вадите стоят пълни с часове, земята вече не поема вода.
Това едно, друго, че зарзавата си иска грижи и не го интересува времето. Трябва си привързване, колтучене. Това допълнително утъпква земята, та още повече усложнява положението.
Днес сглобих и уплътних връзките на торачката, ама като теб почнах да се замислям дали няма да ми трябва "отводначка"
Но, както се случва всяка година, като отминат пороите такава суша ни налага по нашенско, че не ви е работа. Случайно ако валне, то е порой със нерядко и градушка.
Божа работа! Сами се докарахме до това положение.
kr1100 - майстор
утре е ден за торене с торачката
Догодина ,като решиш да ториш и не смуче торта - залепнала съчма /PVC/ . Отвий накрайника към засмукващия маркуч. Внимавай да не падне съчмата / то не пада , но може да се случи да се отлепи силиконовото уплътнение с отвор -/ зад него е съчмата/. Натисни леко през отвора на силиконовото уплътнение с нещо тъпо , но ф около 2мм да отлепи съчмата.
kr1100 - майстор
Снимка на дюза от капков маркуч. В ляво са входящоте отвори за вода, следват 2 последователно свъразни серпанти и след това в горния край на снимката през канали и през 2 радиални канали и 2 та отвора на тръбата капе.

Прикачен файл

дюза капково.jpg
MuTeB_ - специалист
Един въпрос с който не можах да се справя сам. Има ли значение как ще монтирам клапаните - соленоида задължително ли трябва да е нагоре, по удобно ми е да е странично, че ги навирам осем един до друг - електромагнитен Hunter PGV 101G-B - 1" 24V / с рег.на дебита 24 V AC.
И още нещо, какво ми препоръчвате да е налягането на капковото, като се има предвид че ще използвам твърди маркучи. Явно ще се купува по хубав регулатор за трите линии на капковото.
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: