• 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
brum - майстор
Тия с батериите не са ли всички така? Ако с батерии държиш отворен клапан който е с електромагнит батериите ще стигнат за няколко напоявания, та ми се струва доста по-логично да са с клапан с отворена и затворена позиция.
alesyz - напреднал
Здравейте. Имам някакъв необясним проблем. Ползвам капкова система с бидон 1Т. и след изхода на бидона съм монтирал дисков филтър 1'. От известно време установих, че след филтъра нямам никакво налягане. Огледах самият филтър, вадих навън дисковете, нищо няма, боклуци или нещо друго. Преди филтъра налягането на водата ще ме издуха направо, обаче след филтъра едвам църцори. Нямам обяснение.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
alesyz написа:
....Преди филтъра налягането на водата ще ме издуха направо, обаче след филтъра едвам църцори. Нямам обяснение.
За варовик да и чувал :?
kr1100 - майстор
n_a написа:
За варовик да и чувал :?
И солна киселина ?
alesyz - напреднал
Какъв варовик, откъде? Филтъра е абсолютно чист. Махнах филтриращия елемент(дисковете) и водата текна като луда по системата. А цяло лято поливах и как съм поливал, идея си нямам.
kr1100 - майстор
"проблем. Ползвам капкова система с бидон 1Т ''
a дали нямв в бидона водорасли ? и те да затлачват дисковия ф-р ? Застояла вода + слънце - предпоставка за зеленясване. В повечето случаи вода от кладенец е силно варовита.
Последна промяна от kr1100(стар) на чет сеп 08, 2016 8:13 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
Сменяй филтъра. Аз съм с мрежов и нямам проблеми.
http://www.mtd.bg/view/1/320/Filtar-34%22-mrezhov/
kr1100 - майстор
gnt69 написа:
Сменяй филтъра. Аз съм с мрежов и нямам проблеми.
http://www.mtd.bg/view/1/320/Filtar-34%22-mrezhov/
:? Ега ти цената за пластмасария. 1" Месингов корпус с мрежа 120 микрона е по-евтин.

@gnt69 Извинявай не съм искал да те засегна. Учудих се на цената.
Последна промяна от kr1100(стар) на пет сеп 09, 2016 11:07 am, променено общо 2 пъти.
gnt69 - майстор
Аз само пример ти дадох моя съм го купувал 5-6 лева не помня . 3-4 пъти съм го чистил лятото но водата върви. :partyman:
vlax - майстор
alesyz написа:
Здравейте. Имам някакъв необясним проблем. Ползвам капкова система с бидон 1Т. и след изхода на бидона съм монтирал дисков филтър 1'. От известно време установих, че след филтъра нямам никакво налягане. Огледах самият филтър, вадих навън дисковете, нищо няма, боклуци или нещо друго. Преди филтъра налягането на водата ще ме издуха направо, обаче след филтъра едвам църцори. Нямам обяснение.
Извинявай все пак да попитам спази ли посоката при връзване на филтъра,има нарисувана стрелка на него
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: