• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
Само да се затопли след някой месец и почвам с монтажа :-D :partyman:
kabel96 - специалист
hidrazin ти да не сееш някоя бивша каменоломна като ти гледам снимките. :lol: :lol: Отсега ти казвам че нямаш толкова ракия да почерпиш ако ме извикаш да ти фрезовам мястото.Явно ще е далавера да отворя магазин за мотички у ваше село. :supz: :weedman: :partyman:
Krass - майстор
Сондьорите като чуят ГДР и директно отказват :-D
hidrazin - майстор
Krass донякъде ти е отговорил. По принцип не беше чак толкова зле. Това се получи след масирани изкопни работи по двора.
Алея 65 квадрата за колата, една пътека от лепен камък, шахта 10 кубика за помпата, една септична яма няколко кубика и още една малка яма за алеята.
По принцип почвата при нас е много тънък пласт. Отдолу е само баластра и камък. Планински разсип. Иначе под землището е имало тракийско поселище.
На около 1,50-2,00 метра дълбочина излиза керамика. :?
:partyman:
kabel96 - специалист
Ясно аз бая съм идвал но чесно не бях обръщал внимание на почвата до сега.Ако все пак решиш да фрезоваш и изкаш помощ имам един комплект мотички които съм прежалил и може да ги дозаточим.И аз преди няколко години като строих къщата хвърлях стоителните отпадъци в съседното място ама пусти живот мирогледа се промени и да видиш как чистих с фандромата "добре че имам де" да си сея разни работи.
единак - специалист
Използвам темата за да задам и аз няколко въпроса.

Ще поливам домати и пипер. Обща дължина за поливане към 60м, които са разпределени на 6 със следните дължини - 10, 10, 13, 15, 6, 6, в метри.

Иска ми се да сложа от онези по-дебелите маркучи, по 2,2л/ч, за да мога да ги ползвам и догодина - мястото е такова, че независимо от културите разстоянията и размерите ще са такива.
Захранването е от водопровода, не искам бидони и прочее...

Мога ли да ги захраня всичките наведнъж, от обикновен гумен маркуч/примерно от онези армираните/ със съответните колена, тройници и т.н., които впрочем не знам как изглеждат?

Ще издържи ли този по-дебеличкия макруч налягане над 2 атм?

При положение, че е питейна вида да слагам ли филтър и къде?
hidrazin - майстор
Използвай компенсиращ капков маркуч. Там има и табличка с максималните дължини на редовете. При теб няма да е проблем.
Компенсиращ капков маркуч
Издържа до към 4 бара и няма да имаш проблем с налягането. Същото се отнася и за дебита при токова малка дължина така че може да ги захраниш едновременно.
За филтър - зависи от водата във водопровода.
Фитингите изглеждат така - най-отдолу:
Оребрени фитинги за меки тръби
Има ги в Багирата. Аз си ги вземам от там.
:partyman:
единак - специалист
Мерси много, разбрах.

Основният маркуч с какъв размер да е? В момента имам един, мисля 20 беше - зелен, армиран.

И друго - него ли да режа на части между отделните дължини, или да купя мек 16, че да е по-лесно с фитингите?
hidrazin - майстор
Основния - този става. За фитингите не става. Все пак фитингите са 16мм а той е 20мм. Вземи си тръба РЕ16 - черна. Так където продават капков маркуч обикновено имат и такава. Прилича на тази за капковия маркуч само дето няма дупки и е по-дебело стенна.
:partyman:
единак - специалист
Отново благодаря, разбрах. Ще я метна тия дни, че вече трябва да се полива, пък нещо се поизсилих с доматите тази година и станаха над 120 корена, пипера е към 200.

После ще мисля стационарен извод към който да се връзва капковото, на който да си сложа клапан към програматора.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: