• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
iva6ki написа:
... земаш едно реле като на снимката около 22лв е...
Не е 22 а струва 5 лева. Освен това в конкретния случай за никакъв чеп не става...
:partyman:
iva6ki - специалист
hidrazin написа:
iva6ki написа:
... земаш едно реле като на снимката около 22лв е...
Не е 22 а струва 5 лева. Освен това в конкретния случай за никакъв чеп не става...
:partyman:
Аз имам две такива които ползвам за различни дейностти и са с 18 различни функции ако знаеш къде ги има по 5лв може да споделиш :?
alesyz - напреднал
Първо ще разглобя програматора, да го видя кое как е. После, реле за време мога да взема отвсякъде. Говорих с моя човек по електрониките и в какви филми ме вкара само... Вика, щял да изгради системата с Arduino контролер и да управлява с датчици цялата работа. Вкл. през нет-а, разбирай телефона, да мога да пускам поливането и да го спирам. Като го знам какъв е, вярвам му че може да стане, но въпроса е има ли такава нужда. Това в кръга на свежите идеи. Иначе ми каза също, че мога да вържа помпата към захранване от компютър (имам такова) и с реле, което се включва в контакта, то да пуска захранването, то пък помпата. Така отпада нуждата от програматора. Това ще го реша след като разглобя програматора и го тествам с помпата. А за акумулатора, то беше преди да знам, че мога да ползвам ток от тази работилница наблизо. И съответно мислех нещата в този дух, взех помпа за 12 в. с тази мисъл. После от приказки на приказки, стана дума за това и се появи тази възможност. И сега има контакт, на около 25-30 м. от бидоня. От друга страна, да закарам 220 в. до водата, не е много добра опция, та не съм се прекарал 12 в. помпа мисля.

P.S. iva6ki, aliexpress.com., по 2-3 USD са. Ако не те спира да чакаш месец, вземаш.
hidrazin - майстор
alesyz написа:
... Говорих с моя човек по електрониките и в какви филми ме вкара само...
Когато знаеш какво искаш и има кой да ти бутне едно рамо, всичко се нарежда.
В случая има доста варианти но както сам виждаш че това "Въпроса е какво да реализирам с наличните материали" просто няма как да се случи.
Не се хващай на това с датчиците че ще се вкараш във филм... Или по време, или с управление през телефона.
Просто приятелски съвет.
Успех и пиши какво е станало.
iva6ki написа:
...ако знаеш къде ги има по 5лв може да споделиш :?
Знам и мога макар вече да са ти отговорили.
ПРИМЕРНО
Сигурно има и по-евтини - потърси.
На мен не ми харесва щото не е потребителско ориентирано.
Цяла мъка е да си го програмираш и настроиш, поне за много хора.
Ако ще давам 20-тина лева, то по-добре да е такова:
ТАЙМЕР 220V 3680W СЕДМИЧЕН
Програмира се за седмица , 16 програми всеки ден, възможност за "пропускане" на дни...
Ползвал съм такъв за напояване - отличен е.
:partyman:
alesyz - напреднал
Въпроса за наличните материали, съвсем не опира до наличните такива, само :-D. Просто те са една база, част от целият проект, който надявам се, да реализирам в някакъв вариант. Разглобих лидълския програматор, вътре има механизъм с електромотор, който се управлява от електрониката отпред.

Това ми предложи моя човек, за gsm-a
Последна промяна от alesyz на вт мар 13, 2018 9:54 pm, променено общо 1 път.
kuger - майстор
alesyz написа:
Първо ще разглобя програматора, ....Това ще го реша след като разглобя програматора и го тествам с помпата. .....
Една "малка" подробност, ЛИДЛ - ският програматор подава сигнал колкото да отвори, или затвори водата. Пак ще трябва електроника.
Привет на всички, това ми е първият пост, много четох, нищо не разбрах,но много ми се иска да направя едно капково за къщата на село, че дядото още миналата година се мъчеше много с поливането. Прикачвам снимка за да илюстрирам по-добре обекта.
В левия край на двора има кладенец свързан с напоителен канал с речна вода. Каналът се пуска що годе през целия летен сезон. В него имам помпа за мръсна вода. 2м дълбочина, 1/2 маркуч, водят я 7м3/чм на 1 цол, напор 5м. В момента поливаме с нея, като аз я прекарвам до къщата, където я разклонявам на два 3/4 маркуча - 1 за цветята и ягодите и 1 за градината. Дворът е с голяма денивелация, и за 25м, най-високо при цветята едвам църцови - пълня туба 10л за около минута.
Искам да направя капково минимум на градинката - 100кв - ще има пипер, домати, тиквички и краставици.
ще ми се да използвам водата от кладенеца, но няма къде да сложа бидон, пък и проблемът е че нямам то. Мога ли направо от помпата? предполагам ще ми трябва филтър, евентуално регулатор - предложете някакви.
План максимум е да поливам градината, цветята и ягодите....някакви идеи за изпълнение?
Прикачен файл:
dvor.PNG
dvor.PNG (12.8 KиБ) Видяна 1889 пъти
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
Ако ще давам 20-тина лева, то по-добре да е такова:
ТАЙМЕР 220V 3680W СЕДМИЧЕН
Програмира се за седмица , 16 програми всеки ден, възможност за "пропускане" на дни...
Ползвал съм такъв за напояване - отличен е.
При Николай е с гаранция 1г. Аналогичен в ЛИДЛ е с 3г гаранция .Според миналогодишните оферти ги очаквам скоро .Не помня цената точно. но беше около 12 лв за 1 бр. електронен или за 2 механични/ел. моторче и избор със натискащи се секторчета.
hidrazin - майстор
zinizaga написа:
...някакви идеи за изпълнение?...
Първата идея е да смениш помпата. С тая няма да го бъде.
И какво ти пречи да поливаш от кладенеца ако нямаш бидон?
Останалото го има е темата.
Приятно четене на тези 67 страници...
:partyman:
hidrazin написа:
zinizaga написа:
...някакви идеи за изпълнение?...
Първата идея е да смениш помпата. С тая няма да го бъде.
И какво ти пречи да поливаш от кладенеца ако нямаш бидон?
Останалото го има е темата.
Приятно четене на тези 67 страници...
:partyman:
Може би тъп въпрос, но магистралата и водовземките може ли да са в ниското? Или да прекарам магистрала до горе и оттам да пусна маркучи?
Кое е да предпочитане - лентов маркуч или ПЕ за редовете?
Наличната помпа няма ли да е достатъчна за 100м2 капково. Ако например я свържа наистина към 1 цол маркуч? На 3/4 има добър дебит, но все пак ниско налягане.
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: