• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пон май 04, 2020 3:04 pmkr1100 написа:
пон май 04, 2020 12:22 pmsandi1 написа:
Здравей те,моля препоръчайте ми програматор за капково напояване. Ще ми трябва за бидон 1000 литра повдигнат на 1 метър гравитачно
До вчера имаше в Кауфланд 29,99 лв. Обиколи може да има още останали.
Не върши работа. Купих такъв, но не отваря. Имах на лидл и работеше перфектно, но се повреди дисплея и не мога да го програмирам. Пробвах и на Гардена и той не работи без налягане. На Лидл не са пускали нов програматор. Ако някой има идея за програматор работещ на 1 м3 бидон, да сподели. Мислех и за магнит винтил, но и те искат 1 бар налягане.
dimovdid - специалист
Колега, трябва ти такъв програматор със сферичен вентил. Този е по-опростен. Работи с 2 батерийки по 1,5 Волта. Казват, че издържа един сезон с комплект батерии. Има ги и с датчици за дъжд. Има ги и цифрови с часовник. Каквото пожелаеш.
https://aliexpress.ru/item/2019136852.h ... 33edDpVYe8

Тази година и аз си направих капково с бидон на 1,5 м височина. С твърди маркучи с дупки на 20 см с 2 л дебит на час от дупка. Търсих такъв с дебит 4л, но не можаха да ми доставят. Засега капе. По-бавно отколкото ми се иска, но капе.

пс: Защо се заяждате така с жената? Аз не видях нищо лошо в нейните постове.
vandu - специалист
Ей, златни сте. щях да изгърмя с един ненужен програматор.
Здравейте, ако напълня един бидон 1 куб. с вода и го пусна на картофи които тази година са 15 реда по 15 метра капково с лентов маркуч с капки през 20 см ще се полее ли равномерно? И дали ще има достатълно налягне изобщо да капе и да изпъне маркча? И до колко метра лентов маркуч мога да свържа на един бидон, и има ли значение дебита на капкообразувателите? Бидон е на 1 метър височина.
shaxa - напреднал
Здравейте,
някой от тези две помпи става ли за капково поливане Wilo-Drain TMW 32/11 и WILO JET FWJ 203 X EM.
miroki - майстор
Понеже се чудя къде да сложа един бидон-контейнер IBC. Някой слагал ли е IBC бидон 1 тон на 10 см плоча? Стените са на около 1,50 m?
kuger - майстор
ср юни 17, 2020 11:19 ammiroki написа:
Понеже се чудя къде да сложа един бидон-контейнер IBC. Някой слагал ли е IBC бидон 1 тон на 10 см плоча? Стените са на около 1,50 m?
Аз. Все още си е там, но от две години не го пълня. Събира гадории по стените, после трудно се чисти.
Стените са зидани с тухла единичка, тухла и половина, с жълта пръст /глина/.
miroki - майстор
ср юни 17, 2020 1:01 pmkuger написа:
ср юни 17, 2020 11:19 ammiroki написа:
Понеже се чудя къде да сложа един бидон-контейнер IBC. Някой слагал ли е IBC бидон 1 тон на 10 см плоча? Стените са на около 1,50 m?
Аз. Все още си е там, но от две години не го пълня. Събира гадории по стените, после трудно се чисти.
Стените са зидани с тухла единичка, тухла и половина, с жълта пръст /глина/.
Мерси. Моето също е тухла единичка, но половин тухла. Една на дълго.
kuger - майстор
ср юни 17, 2020 1:35 pmmiroki написа:
ср юни 17, 2020 1:01 pmkuger написа:
ср юни 17, 2020 11:19 ammiroki написа:
Понеже се чудя къде да сложа един бидон-контейнер IBC. Някой слагал ли е IBC бидон 1 тон на 10 см плоча? Стените са на около 1,50 m?
Аз. Все още си е там, но от две години не го пълня. Събира гадории по стените, после трудно се чисти.
Стените са зидани с тухла единичка, тухла и половина, с жълта пръст /глина/.
Мерси. Моето също е тухла единичка, но половин тухла. Една на дълго.
Това на село му викаме паянта, нямам понятие ще държи ли. Поне колони имаш ли? Щото аз и колони нямам. За капак на най-широкото на плочата направих и кош за царевица 4х1 на метър висок. Той също не се ползва вече, в състояние на разглобяване е.
Сега имам качено едно бидонче от тия, къде са по ТИРовете, де се мият шофьорите им. За лятно душче.
kr1100 - майстор
пон май 04, 2020 12:22 pmsandi1 написа:
Здравей те,моля препоръчайте ми програматор за капково напояване. Ще ми трябва за бидон 1000 литра повдигнат на 1 метър гравитачно
Бидона задължително зачохлен за да не го пече слънцето. На изхода на бидона филтързадължително.
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: