• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
alesyz - напреднал
Разбира се че съм спазил посоката. Поливам с тоя филтър 2 година, както и цяло лято. Какво стана сега в края на сезона, не мога да разбера. Ще го сменя с мрежов.
vlax - майстор
alesyz написа:
Разбира се че съм спазил посоката. Поливам с тоя филтър 2 година, както и цяло лято. Какво стана сега в края на сезона, не мога да разбера. Ще го сменя с мрежов.
Стана ми интересно,ще проверя моя филтър. :?
kr1100 - майстор
alesyz написа:
Какво стана сега в края на сезона, не мога да разбера. Ще го сменя с мрежов.
Внимателен оглед . Предполагам зеленясване - водорасли. На 1 по-далечно място имам бидонче с канелка за мивка .Зеленясва и запушва канелката / докато не пуснах хлорна вар малко./ Водораслите се напъхват във филтъра на канелката и едва капе.преди хл. вар.
Провери си 1т бидон вътре за водорасли
TMontana - специалист
Здравейте колеги,искам да ви попитам,някой сменявал ли е и как запушен капкообразувател,че ми се вижда доста трудно да стане без поражения по маркуча,защото едва влиза ,а пък за вадене с тази контра,която има...?!
vlax - майстор
TMontana написа:
Здравейте колеги,искам да ви попитам,някой сменявал ли е и как запушен капкообразувател,че ми се вижда доста трудно да стане без поражения по маркуча,защото едва влиза ,а пък за вадене с тази контра,която има...?!
Не казваш какъв модел са.Аз ползвам такива неразглобяеми
Изображение
Случвало ми се да се запуши външния отвор,някакви паяци си правят мрежа и става като тапа,отпушвам го с клечка.Ако тотално е запушен и трябва да го сменя бих срязал контрата с макетен нож.Контрата ще остане в маркуча и предполагам ако не можеш да я извадиш,не би трябвало да има проблем,голяма е да запуши нещо друго.Интересно ми е да споделиш какъв ти е капкообразувателя,колко години го ползваш и колко често,тип филтър,твърдост на водата и т.н.
kr1100 - майстор
aко е варовик - солна киселина.
vlax - майстор
kr1100 написа:
aко е варовик - солна киселина.
И къде да сложи солна киселина като той не може да свали капкообразувателя.Освен това не е писал какъв е има и които се разглобяват.Вкрайна сметка не са скъпи стотинки,реже хвърля и слага нов.
TMontana - специалист
Колега,не го знам точно каква марка е,но прилича на този,който си показал,неразглобяем е.Ами всъщност имам два вида...сега се сетих... :) ,Значи тези неразглобяемите имам няколко които не са съвсем спрели,но едва едва капят,а са поставени в началото на лятото и един разглобяем,който отказа още в началото да капе въпреки че го развъртам до край,но той ми е лесен за сменяване,тъй като е за напояване на дръвче и просто ще махна парчето тръба режа го,слагам друго,пъхам пак тръбата и готово.Притесняват ме тези неразглобяемите...а водата е от кладенец и май е доста варовита,защото съм сложил една кофа под крана на бидона,че капе малко и сега кофата е побеляла отвътре,а иначе е черна.А филтъра е мрежест,но го почиствах,защото се беше заплескал малко,че слагах някакъв син тор,от аптеката ми го дадоха.Дали пък няма да стане с една тънка игла да почовъркам в него...? :)
vlax - майстор
TMontana написа:
............Дали пък няма да стане с една тънка игла да почовъркам в него...? :)
Няма да стане,с иглата ще почистиш само ако запушването е отпред.
Срежи един и ще видиш как са направени каналите.
Аз ако съм на твое място веднага ще срежа един запушен и ще го видя от какво е запушен,което ще ми помогне занапред.Казваш че водата е варовита,от колко време ползваш тези капкообразуватели.Този филтър не знам да ли е по-добър от дисковия.Аз ползвам три години едни и същи капкообразуватели,дисков филтър,който вече много рядко чистя,поливам и от щерна/ резервоар/ и от кладенец и от водопровода.Каква е водата от кладенеца и от водопровода не знам,само знам за дъждовната/от щерната/ :)
TMontana - специалист
Сега в началото на лятото са поставени и са направени някъде 3-4 поливки с тях.Някакво странно запушване е това,като го издърпам напред,все едно го вадя, капкообразувателя започва да капе по бързо,но като го пусна пак забавя и капе едва едва...ще трябва до срежа май един и да поразгледам какво става,ако въобще ще може да се определи нещо.
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: