• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mironcho - специалист
Стандартния вариант е: носите крана на стругар, да изработи преходник едната страна на който да може да се навие на изхода на крана (или бидона - едни и същи са), а другия да е стандартен размер - цолова резба.
Решението, което намерих е преход 1"3/4 към каквото ви е необходимо. 1"3/4 идеално се мушва в крана или в изхода на самия бидон. Излиза няколко пъти по евтино.
Ето как изглежда при мен.
Прикачен файл:
1t.jpg
Прикачен файл:
1t2.jpg
Все пак проверете размера, правил съм го преди няколко години и не съм 100% сигурен дали беше 1"3/4 или 1"1/2 :roll:
** нямах капачки :partyman:
Krass - майстор
1"3/4 никога не съм виждал. Вероятно е цол и половина.
iva6ki - специалист
Krass написа:
1"3/4 никога не съм виждал. Вероятно е цол и половина.
На днешно време има всякакви.

Прикачен файл

ss.jpg
ss.jpg (91.65 KиБ) Видяна 2196 пъти
Krass - майстор
iva6ki написа:
Krass написа:
1"3/4 никога не съм виждал. Вероятно е цол и половина.
На днешно време има всякакви.
Това е един цол на три четвърти, а не един цяло и три четвърти.
iva6ki - специалист
Объркал се неговото е като на снимката и после е навил редуктивен нипел.

Прикачен файл

rr.jpg
rr.jpg (79.01 KиБ) Видяна 2168 пъти
mironcho - специалист
Krass написа:
1"3/4 никога не съм виждал. Вероятно е цол и половина.
Да. Извинете ме за невежеството - така е, днес погледнах размера на детайла - 1"1/2 - 1.
Пасва прилично (поне при мен) и с тефлон и скоба за маркучи се монтира без проблем.
iva6ki написа:
Объркал се неговото е като на снимката и после е навил редуктивен нипел.
Прикачен файл:
112-1.jpg
112-1.jpg (10.13 KиБ) Видяна 2133 пъти
точно същото е :)
gogosto - специалист
Здравейте, спешно трябва да направя капково напояване на две градини по около 130 квадрата, че няма кой да ги полива. Изчетох всичко от край до край в темата, но не разбрах основната линия на тръбата, която излиза от помпата от къде да я купя ще стане ли тази черната за водопровод дето се ползва (HDPE PN10) и кранове ми трябват повече бройки затова, ако може да са по евтини. 1 цол искам да бъде, но не знам дали е достатъчно преброих около 1000 дупки се падат на 130 квадрата или приблизително кубик на час. От къде да ги закупя може ли линк към по евтин магазин http://agrocomers.com/ тука не намирам такава търба има само сезонен капков маркуч, който мисля от тях да си взема заедно с стартерните връзки. Имам си помпи и бунари на двете места, смятам да ги ползвам тях за поливането. Моля за съвет от къде да си поръчам нужните ми компоненти с по един филтър от по 12-15 лв мисля да ги закача помпите - бунарите са чисти.
miroki - майстор
Аз от Варна си ги вземах. Мисля си далеко.
Ако ще е от нета виж и Ташев.
Не ги смятай на капки, а на метра лента. И си вземи през 10 см. Покрива всичко.
Като гледаш да имаш дълги ленти и малко отклонения. До 250 м. дължина на маркуч.
VJM
Здравейте, моля някой ако има мение за руските ситеми за капково АкваДуся да сподели. Много ме привлича опростения програматор - няма LCD дисплеи и всякакви компютъризации. Две врътки - "колко често"и "колко дълго" и това е (http://richhouse.eu/sets/water-tap/). Изглежда ми чудесно решение за малка градина.
iva6ki - специалист
Цената за мен е далеч от истината. Един таймер от Лидл (диплея е елементарен с картинки ;) ) ти е около 50лв най вероятно този или др. месец ще го пуснат. Една магистралка 20-25м - ф25 полиетилен(черни тръби за водопровод) 20-25лв, примерно 20кранчета ф16 от левчето - 20 кинта 10-15лв дисков филтър цол 20лв фитинги и др. и ко стана 130лв. Едни 100м хубав твърд капков маркуч, примерно 45ст/м - 45лв и останалите до 209лв биричка за майсторите :partyman: . Другото според водоизточника ти.
Моя е като на снимката този ще му е четвърти сезон.

Прикачен файл

download.jpg
download.jpg (3.7 KиБ) Видяна 1681 пъти
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: