• 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
VJM написа:
Изглежда ми чудесно решение за малка градина.
Това не само изглежда но и е пълен боклук на невероятно мошеническа цена.
Оди някъде другаде да си рекламираш тъпите стоки.
:partyman:
P.S. Ейййй... тея с малкото мозък нямат свършване... :-D
alesyz - напреднал
Здравейте. Миналата година монтирах на бидона програматора от ЛИДЛ, бачкаше си цяло лято много добре с малки изключения. Обаче реших да разширя още капковата система и забелязах, че няма да имам достатъчно налягане от гравитацията само. Та се замислих за помпа, след бидона и ми изпадна една за каравани на 12 в. Обаче като я монтирам, няма какво да я управлява, програматора ще пусне водата и толкова. И тука с един приятел, мислим да махнем програматора и да вържем помпата със датчик за влажност или дъжд и той да я пуска/спира. Съответно аз се загледах в предложенията на братята китайци и намерих нещо, което не знам ще върши ли някаква работа:Тук
Сега засега, въртя кранчета за отделните кръгове, но и на това ще му дойде времето.
hidrazin - майстор
Забрави за китайското чудо и въобще за този вариант.
Това от линка става само за някоя саксия с китка която може да прежалиш и изхвърлиш.
Темата е 64 страници. Приятно четене.
:partyman:
alesyz - напреднал
Чел съм я темата и не пиша за сефте в нея. Разполагам с тоя гиър, като на видеото, помпата само е друг модел. Плюс програматора от Lidl. Маркучите ми са от твърдите. За захранването на помпата мога да ползвам и акумулатор или отделно захранване на 12 в. Миналата година, мислех да инсталирам и соларен панел, свързан с акумулатор (имам 95Ah). И преди да ме анатемосаш, ще кажа, че мястото, което обработвам не е мое, няма даже къде да си измия ръцете, няма и ток и не мога да правя трайни и постоянни съоръжения и инсталации, а ми се ще да е нещо, което мога да събера набързо и да бегам, ако се наложи. Водата в бидона я пълня от един кладенец в съседен необитаем двор. Тази година се разбрах с човека да пусна един кабел към помпата от една близка работилница, иначе мислех да правя горното упражнение с акумулатора и соларния панел.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Gj3S_YftXY0[/youtube]
iva6ki - специалист
По скоро помисли за още един бидон или повдигане на стойка на съществуващия на по голяма височина. Колкото по елементарно е едно нещо по малък е риска от повреди ;)
alesyz - напреднал
Няма къде да сложа втори бидон, ограничен съм в мястото. А да вдигна този още с метър, възможно е, но струва ли си, след като така или иначе имам помпа. Въпроса е какво да реализирам с наличните материали, а не по принцип кое може да се счупи, там няма спор.
hidrazin - майстор
alesyz написа:
... И преди да ме анатемосаш...
Е що да те анатемосвам? Просто там трици, маймуни и т.н.т. и козата си сака пръч.
И какво значение има какво налично имаш? Утре някой ще иска с налично канче да прави автоматично напояване...
Това с датчика не върши работа. Няма как да разчиташ на него.
Предполагам програматора от LIDL е оня китайския на FloraBest???
Ами той има изпълнителен механизъм управляван с ток.
С известни познания по електроника следва разглобяване и взимане на сигнал от това управление.
После като искаш с него може да управляваш не само тази помпа ами и помпа за пълнене на язовир...
:partyman:
alesyz - напреднал
Същият, последната версия от миналата година. И на мен ми дойде това на ума да го вържа за помпата, но не съм много в час по ел. частта, а явно няма как да стане просто да му извадя кабелите, които управляват моторчето (или каквото е там), което отваря входа и да ги вържа за помпата. Имам един приятел тука, по в час, ще го занимая с казуса. Аз не жаля средства за това, с което се захващам и съм последния, който иска да лови с трици, маймуни. А да те питам, по назад в темата казваш, че имаш един от китайските датчици за дъжд ето това нещо, обаче си писал към онзи момент, че не го ползваш. Ако си го инсталирал вече, би ли споделил как е? Просто ми се ще да ориентирам нещата към някакво подобно управление. Цялата работа е по причина, че не съм там, мястото не ми е в двора и понякога, отсъствам за по няколко дни, точно в активния сезон. Пък и ми доставя удоволствие да се занимавам. Още довечера ще разпарчетосам програматора на LIDL.
iva6ki - специалист
Сваляш бидона на земята, махаш програматора, сменяш да изпомпва помпата, оставяш филтъра и т.н., земаш едно реле като на снимката около 22лв е, една кутия за хидроизолация му правиш само, то е със захранване 12в и може да управлява 12в и 220в товар. и кефти на акомулатор кеф ти със зарядно. :partyman:

Прикачен файл

ее.jpg
ее.jpg (114.33 KиБ) Видяна 1986 пъти
hidrazin - майстор
alesyz написа:
... обаче си писал към онзи момент, че не го ползваш...
...и все още е така. Мързела е голяма работа. :-D
Преди няколко месеца го мярнах някъде - така както дойде с кутийката, ама в багажника ли беше, някъде из "складовете" ??? :?
Просто при мен почвата е силно пропусклива и не е голям проблем да вали и да полива едновременно.
Взех го в изблик на въодушевление... :cool:
:partyman:
P.S. Тоя китайския датчик едва ли е съвсем подходящ за зеленчуци и подобни.
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: