• 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
MuTeB_ - специалист
Точно този е, само че на цол. Може и с отверка, може и с пирон, стига да влезе нещо в дупката и да се върти, и се затяга пластмасовата контра гайка.
Madzhar - помощник
Искам да доливам 5 кубиков пластмасов резервоар с вода от кладенец на автоматична поливна система.Смятам да ползвам ниворегулатор за Пълнене на резервоар със следене на нивото на източника от изпразване.https://www.elprogroup.com/nivoregulator/water/66001
Помпата на кладенеца ще е WILO JET FWJ 203 X EM Хидрофорна самозасмукваща помпена система.(с Електронно управление за включване и изключване)
Към клапан ли трябава да е вързан ниворегулатора, който при отваряне или затваряне , съответно ще включва или изключва помпата?
Или ще управлява дирекнто помпата (в случая няма да има клапан).?
съб сеп 05, 2020 8:19 amMadzhar написа:
...
Или ще управлява дирекнто помпата (в случая няма да има клапан).?
Ще управлява "директно" помпата, но през контактор.
шоп - майстор
И защо през контактор?
Управлението комутира до 16А товар
съб сеп 05, 2020 1:48 pmшоп написа:
И защо през контактор?
Управлението комутира до 16А товар
Шопен,

"Внимание:!!!
Схемата е валидна за монофазни помпи до 550 вата.
За по мощни помпи или трифазни помпи използвайте контактор.!!!"
https://www.elprogroup.com/nivoregulator/water/66001

като говоря, ни мальча.
Имам абсолютно същата инсталация, изпълнена по изискванията на горепитащия. Имах и проблем, който след консултация с Русе (там е произведен нивомерът ми), извършен ремонт на контролера и любезно изпратен ми контактор, беше решен.

Все пак, спорът между нас не е съществен. Управлява се "директно" помпата.
Madzhar - помощник
съб сеп 05, 2020 2:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб сеп 05, 2020 1:48 pmшоп написа:
И защо през контактор?
Управлението комутира до 16А товар
Шопен,

"Внимание:!!!
Схемата е валидна за монофазни помпи до 550 вата.
За по мощни помпи или трифазни помпи използвайте контактор.!!!"
https://www.elprogroup.com/nivoregulator/water/66001

като говоря, ни мальча.
Имам абсолютно същата инсталация, изпълнена по изискванията на горепитащия. Имах и проблем, който след консултация с Русе (там е произведен нивомерът ми), извършен ремонт на контролера и любезно изпратен ми контактор, беше решен.

Все пак, спорът между нас не е съществен. Управлява се "директно" помпата.
Значи независимо,че помпата е с пресостат, управляваме директно нея?
Благодаря за отговора.
съб сеп 05, 2020 3:04 pmMadzhar написа:

Значи независимо,че помпата е с пресостат, управляваме директно нея?
Благодаря за отговора.
Значи, за да е съвсем ясно, че не съм сигурен какво съм разбрал от обясненията ти;
Имам нивомер с датчици в кладенеца и резервоара.
При наличие на определено ниво, в кладенеца, се разрешава работа на помпата, която е в него.
При спадане на нивото, в резервоара, помпата работи, до достигане на определено ниво.
Помпата в кладенеца беше 500 вата, но контролерът се повреди след около година работа.
Последва изпращане и консултация с производителят. Сега помпата е 1100 вата.

Съвсем отделно си имам фидрофорна помпа, която си има сичко необходимо и ми захранва каквото искам да захранва.
Madzhar - помощник
съб сеп 05, 2020 5:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб сеп 05, 2020 3:04 pmMadzhar написа:

Значи независимо,че помпата е с пресостат, управляваме директно нея?
Благодаря за отговора.
Значи, за да е съвсем ясно, че не съм сигурен какво съм разбрал от обясненията ти;
Имам нивомер с датчици в кладенеца и резервоара.
При наличие на определено ниво, в кладенеца, се разрешава работа на помпата, която е в него.
При спадане на нивото, в резервоара, помпата работи, до достигане на определено ниво.
Помпата в кладенеца беше 500 вата, но контролерът се повреди след около година работа.
Последва изпращане и консултация с производителят. Сега помпата е 1100 вата.

Съвсем отделно си имам фидрофорна помпа, която си има сичко необходимо и ми захранва каквото искам да захранва.
Обръщам внимание, че помпата е също хидрофорна.
Точно и затова ми е объркването.Ако нивомера управлява помпата,какво прави Hicontrola?
WILO JET FWJ 204 X EM ХИДРОФОРНА САМОЗАСМУКВАЩА
hidrazin - майстор
съб сеп 05, 2020 6:08 pmMadzhar написа:
Точно и затова ми е объркването.Ако нивомера управлява помпата,какво прави Hicontrola?
WILO JET FWJ 204 X EM ХИДРОФОРНА САМОЗАСМУКВАЩА
Объркването е защото не е сно какво точно си решил да правиш и защо си избрал помпа с електронен пресостат???
Теа неща само ти си ги знаеш и ние не моем да гадаем...
:partyman:
Madzhar - помощник
съб сеп 05, 2020 6:21 pmhidrazin написа:
съб сеп 05, 2020 6:08 pmMadzhar написа:
Точно и затова ми е объркването.Ако нивомера управлява помпата,какво прави Hicontrola?
WILO JET FWJ 204 X EM ХИДРОФОРНА САМОЗАСМУКВАЩА
Объркването е защото не е сно какво точно си решил да правиш и защо си избрал помпа с електронен пресостат???
Теа неща само ти си ги знаеш и ние не моем да гадаем...
:partyman:
Избрал съм я нея , само заради функцията помпата ако остане на сухо-да изключи, а именно смукателният клапан , ако изтърве.
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: