• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср яну 15, 2020 6:22 pmkr1100 написа:
мадамата се ската . Ни вест ни кост, Питах я и на лични -пълен мрак.
... :-D
Личните прочетени ли са или само пратени? :-D
VLADO66 - майстор
От къде да купя хубав лентов маркуч с капка през 10 см.Миналата година брах ядове с едни уж твърди с 0.8 мм. дебелина, а то се държаха по кофти от меки.Като се сгънат някъде, няма изправяне, та съм решил сезонни-на есен ги махам и фрезовам.На пролет слагам други.
miroki - майстор
Аз ползвам от тези. Топчето е към 40 лв. 400 м.
https://bgregistar.com/%D0%B0%D0%BA%D0% ... 0%BE%D0%B4
kr1100 - майстор
[quote=n_a -Личните прочетени ли са или само пратени? :-D
[/quote]
А само това ми липсва да проверявам дали са прочетени . През она... ми е.
kr1100 - майстор
ср яну 15, 2020 9:23 pmVLADO66 написа:
От къде да купя хубав лентов маркуч с капка през 10 см.
Аз съм купувал от Багира 2014 или 15г. Дебелички са и не се пречупват лесно. Водят се Юниор. Още са в кондиция.
2017/18 купувах гръцки от Орекс - не дават да се сгъне малко - тънкостенни.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 16, 2020 6:18 pmkr1100 написа:
[quote=n_a -Личните прочетени ли са или само пратени? :-D
А само това ми липсва да проверявам дали са прочетени . През она... ми е.
[/quote]
Като отвориш личните съобщения -

Лични съобщения
» Входяща кутия 1
» Saved messages 0
» Изходяща кутия 2
» Изпратени съобщения 1

И, ако имаш в изходящата, значи, още не са получени / прочетени.

Това, понеже твърде кисело се изказа за каката.... може нещо да се е случило и да не ги е прочела... не че нехае за теб и писанията ти
kr1100 - майстор
n_a ...Това, понеже твърде кисело се изказа за каката.... може нещо да се е случило [/quote написа:
Не ми пука. Нямаше нужда да се хабиш. Но съм я "маркирал" - повече по нейна тема няма да пиша./
Madzhar - помощник
вт дек 31, 2019 11:36 pmkr1100 написа:
animi2006 - пусни 1 маркуч 1/2" до горния край и измери налягането ./ 1 манометър е 5-6 лв,/ Напиши колко е налягането.
Колко е денивелацията ?Едно е да имаш налягане 10-12 атм. друго е да са 1-2 атм.
За варовика не се плаши - моите маркучи ще са на 5г догодина и няма запушване. Поливам от кладенец с варовита вода.
Не знам 1/2 маркуча къде ще се падне на редовете в края или посредата. Купуваш твърд маркуч без капкотселители, тетки и ъглов съединител за такъв маркуч. От маркуча 1/2" след преходник парче твърд маркуч без капкоотделител с дължина според разстоянието м/у редовете,тетка, пак парче маркуч, тетка до последния ред там ъглов съединител. На свободния край на тетките - маркуча с капкоотделители. По желание може и кран да сложиш за всеки ред или по култури. На реда с краставиците да са 2 маркуча с капкоотделители.
Но силно ме съмнява да имаш налягане според описаната денивилация и споменатото слабо налягане.
Пък и помисли за мулч фолио - стотинки е метъра , но ням да скубеш трева. Застилай с мулч и пътеките м/у редовете ,че и там никне трева на поразия.
Защо на реда с краставиците да са 2 маркуча с капкоотделители?
Имам намерение и аз да направя поливна система и бих искал да знам.
Благодаря
fbr - майстор
Защото краставиците потребяват повече вода, отколкото би осигурявал един маркуч с капкоотделители, па макар и през 10 см.
Колега оранжерист, подсказва- ако искате да има краставици, един до корените, още два от двете страни, поливане през ден, в плододаване и берете с високи ботуши или ходейки по дъски.
Ако са в оранжерия, плюс дъждуване, в обедните жеги за 5-7 минути.
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: