Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Бате Иво - напреднал
Здравейте!Имам градина около 300-400кв.Всяка есен се прави дълбока оран.Въпроса ми е дали машинка като Икра ЕМ 1200W ще върши работа.Почвата е чернозем.Някой ползвал ли е подобно чудо с тази мощност/1200W/?Знам,че най-удачно е мотофреза,ама пусти пари...Или да търся втора употреба?
nv952 - майстор
търси втора употреба.имам такава фреза на Ейнхел http://einhell.bg/?p=923 ако мястото не го обърнеш на ръка преди да го минеш с фрезата нищо не става само "дере" по почвата.аз ора като е по влажна почвата по лесно се задълбава,но не влиза както го дават 20 30 и няколко сантиметра дълбочина.
виж в тази тема може да ти помогне. viewtopic.php?f=29&t=14823

Прикачен файл

3431014_01018_BG_RT_7530.jpg
3431014_01018_BG_RT_7530.jpg (51.95 KиБ) Видяна 26461 пъти
Бате Иво - напреднал
nv952 написа:
търси втора употреба.имам такава фреза на Ейнхел http://einhell.bg/?p=923 ако мястото не го обърнеш на ръка преди да го минеш с фрезата нищо не става само "дере" по почвата.аз ора като е по влажна почвата по лесно се задълбава,но не влиза както го дават 20 30 и няколко сантиметра дълбочина.
виж в тази тема може да ти помогне. viewtopic.php?f=29&t=14823
гледах темата,но твоята е 750w.Тази уж е по-мощна"цели"1200.Мисълта ми е преди засаждане сега дали ще върши работа.Все пак е орано есента.Не става въпрос за необработена земя.То в твърдото е ясно,че ще е като котка :-D
nv952 - майстор
за засаждане имаш предвид преди да сееш картофи да кажем да разрохва почвата е идеална аз като сеех райграс първо го объртах с правата лопата обаче имаше буци като пъпеши и ги направи на прах.
Бате Иво - напреднал
Да,това имах предвид-за разрохкване.Затова не ми се дават 1000 лева за мотофреза.Есента влиза голям трактор и наистина става дълбоко,за 20 лева при това.С твойта машинка колко площ обработваш?
nv952 - майстор
Чак обработване немога да го кажа но към 150кв.м и скоро гледах такава ел фреза за 150лв но не помня къде аз се набутах есента като купувах мойта дадах 200 лв
Бате Иво - напреднал
nv952 написа:
Чак обработване немога да го кажа но към 150кв.м и скоро гледах такава ел фреза за 150лв но не помня къде аз се набутах есента като купувах мойта дадах 200 лв
Ето на какво съм се спрял http://www.prodilar.com/687-elektriches ... ra-em-1200
nv952 - майстор
Ми да ти кажа 250лв ми изглеждат много за ел фреза според мен дай още 100-150 и си вземи някой с бензин 4 коня.
А относно този модел фреза нямам никакъв опит с колелца.Знаеш ли дали могат да се свалят по време на оране защото аз като ора мойта фреза я държа под ъгъл 45 градуса защото според мен така върши по-добра работа.
И още нещо в Баумакс дават освен 2 те години гаранция на самия продукт още 3 и общо гаранцията е 5 години затова аз си я купих от там.
Krass - майстор
Много добре работи в перлит :lol:

Тема "Електрическа фреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: