• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
съб май 23, 2020 7:38 pmn_a написа:
ПръскА ли бре? На мойта нива в края, има две ничии череши и нито една черешка на тях
И не знам що, ама 2-3 дръвчета се оказаха от онея модерни хурки. Дет са за гъзари с морава... Та, наесен пак се садя овошки. Само да позная какви
Още седмица и ще те каня на черешата. Пръсках днес ама черешите само с NEEM OIL, пък другите дръвчета с каквото се полага + Нийм. От всичко има достатъчно изключая кайсиите.
Аз ти предлагах да те заведа в Ястребово при моя с овошките ама ти искаш от пазара. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 24, 2020 4:52 pmgnt69 написа:
.. ще те каня на черешата..
Аз ти предлагах да те заведа в Ястребово при моя с овошките...
Е, ще ме заведеш де, то, явно не ми се губи :-) :-) За черешата отсега те дебна :-)
vpdyankov - помощник
Дайте моля съвет - къде във Варна да купя мулчиращо фолио и какво да е то - дебелина, ако има някакви други важни характеристики...
Andri01 - майстор
Зад пазара, голямата агроаптека на ъгъла или в дясно от нея. Черно с зелени нишки-на квадрати.
kr1100 - майстор
пон фев 08, 2021 9:02 amAndri01 написа:
Зад пазара, голямата агроаптека на ъгъла или в дясно от нея. Черно с зелени нишки-на квадрати.
Това не е фолио , а тъкан материал тип сезал. Троскот , храсти, издънки от сливи и подобни си проправят път през него.

Автора , ако пита за полиетиленово фолио за мулчиране - От Шел в посока Зеленчуковата борса в дясно след Т образното кръстовище -5-6 та барака . Фолиото е черно от едната страна и сребристо от другата.
Има и по-дебело фолио с отвори за ягоди. Имат и засенчващи мрежи.
Ако ще купува на топ /май беше 400м / ЗПЗ входа на Варна Комерс / бивш Терснаб/ в ляво веднага след портала.

gnt69 ще пръскаш ли сега заради минусовите температури?
Andri01 - майстор
От 4г. ползвам такова,едно и също. Но не съм го видял да се пробива от нещо. е,все пак ежегодно играе лопатата :). Полиетиленовото на прегаря ли от слънцето за една година и от ходенето по него?
kr1100 - майстор
[quote=Andri01.... Полиетиленовото на прегаря ли от слънцето за една година и от ходенето по него?
[/quote]
На малините с такова като твоето със зелените линии.
То е за 1 сезон, ако е заравнено под него не се пробива. но, ако има камъни,буци,израстъци се пробива. И хряна го пробива. То и цената му е едногодишна :-D / около 15 ст. /м. Но иначе рахат работа няма скубене на трева. По-дебелото за ягоди кара по 4-5 г.
kuger - майстор
Аз вече се стягам за разсада:
https://www.alo.bg/7038322
Правя си разсада на терасата. До обед е слънчева, след това няма да е лошо да им посветя на растенията.
Това ще е експеримент, дали ще се получи само Бог знае.
kr1100 - майстор
пон фев 08, 2021 2:22 amvpdyankov написа:
Дайте моля съвет - къде във Варна да купя мулчиращо фолио и какво да е то - дебелина, ако има някакви други важни характеристики...
Знам,че е късно. Има зелен мулч води се тип зебло- многогодишно. Широчина 1м ролка 55м - 55 лв. Но ролките от 50м са свършили - поръчах 110м -110 лв .С куриера от Пловдив дойде на 123 лв за 110м.
Рязане и отвори с поялник 250Вт тип брадва.
Разпънах го и пресадих къпините. Малините наесен,че закъснях.
Разпънах го и на чушките. патладжана и червеното цвекло и на алабаша.0
imegogo - специалист
здравейте какво е мнението ви за листни торове с аминокисни мой познат ми ги препъръча давали бръз ефект идеята ми е за подхравне на зеленчуците за да зе развият по-бързо
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39

Тема "Зеленчуци - торене, пръскане....отглеждане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: