• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
ivanovbg написа:
Аз говоря след като е вече насадено. Иначе и готови домати и краставици се продават. :partyman:
Точно така, става дума да не се хвърлят изскубаните треви а да се поставят под дървета или др.
С черен полиетилен е ясно, лесно и удобно. За мен проблемът е да намеря приложение на остатъците от земеделието и това е добро приложение.
ivanovbg - майстор
аз ги слагам под лехите и ги ползвам като зелена тор.
shishkov78 - специалист
Ето и обещаните снимки. Качеството е малко кофти, но са с телефон.

Прикачен файл

IMG0078A.jpg
Ето и краставиците.
IMG0078A.jpg (6.93 KиБ) Видяна 5785 пъти

Прикачен файл

IMG0077A.jpg
Това е под найлона. Трева няма.
IMG0077A.jpg (10.35 KиБ) Видяна 5785 пъти

Прикачен файл

IMG0076A.jpg
Това са доматките.
IMG0076A.jpg (10.49 KиБ) Видяна 5785 пъти
infomar
Това е моята градина в момента.
приемам всякакви съвети за подобряване организацията в бъдеще, размер на фитерий и др.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
hidrazin - майстор
Предполагам кофите в началото на лехите ги ползваш като преливници за да не изкопава почвата?
За съвети - научи кучето да ти носи маркуча а не само да седи на него. :)
:partyman:
igt - специалист
Против подкопаване, отнасяне на почвата аз поставям прегънат дамски чорапогащник и стари чарапи на накрайник на маркуча, така се "омекотява" струята и няма проблеми.
infomar
Колеги, нали за тази цел съм ги поставил кофите - маркуча в кофите и... не подкопава почвата.
Кучето лови къртици, разни земни мишки... а бе вади си хляба :lol: Виж за маркуча не съм го свикнал, но ще пробвам...
cybersas - специалист
@infomar - Леле бате - ква "градинка" бе - тва си е промишлено производство - аз пухтя над едни 12 м2 и не можем го изядем с жената - само домати, краставици и тиквички

:prayer:
infomar
cybersas написа:
@infomar - Леле бате - ква "градинка" бе - тва си е промишлено производство - аз пухтя над едни 12 м2 и не можем го изядем с жената - само домати, краставици и тиквички :prayer:
На 12 квадрата ми са само краставиците. :lol: Ако си купуваш всичко от пазара, няма да имаш нужда и от тези 12 м2, а аз се стремя поне зеленчуците и плодовете от лятото до есента да са ми екологично чисти и на "корем", без да мисля дали ще стигнат, та да имам и да раздавам на децата/внуците когато дойдат. Не, че нямат пари да си купят от МОЛОВЕТЕ в Софето, но "селското" си е селско и по-вкусно и няма как да не им напълня колата на заминаване. После идва сезона на туршиите, бурканите домати, чушки.... вкусно става... :partyman:
Сега търся технология, как да съхранявам плодовете и зеленчуците така, че да им се запазват качествата, но нещо не ми се отдава добре - предполагам, че иска подходящ въздух/влага :?
neno1881 - напреднал
shishkov78 написа:
Ето и обещаните снимки. Качеството е малко кофти, но са с телефон.
shishkov78 има три уточняващи въпроса относно мулчирането с найлон:
  • 1.Покритата почва около доматите браздена ли е?
  • 2.По какъв начин ги поливаш - капково, маркучно, нямат нужда от поливка или нещо друго?
  • 3.При нужда от допълнителна обработка на доматите - пример: култучене, директно върху найлона ли се стъпва?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39

Тема "Зеленчуци - торене, пръскане....отглеждане..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: