• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fbr - майстор
Досега ползвах дървени, но малката им трайност са на път да ме откажат. Виждал съм направени от ПВЦ-тръби, ППР тръби, метални и какво ли още не. Та, ако имате опит да споделите плюсове и минуси, финансови и технологични.
nikolson - майстор
Аз съм с конструкция, но съм обмислял това: http://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/s/160
Krass - майстор
Рифелово арматурно желязо Ф10-12. Излиза 1,5-2 лева 2 метра.
докера - специалист
Аз си нарязах арматурно желязо ф 8 на по два метра . корените ги садя на две съседни вади - един към друг . Така на четири корена / 2 от едната вада и срещуположните 2 от другата/ поставям четири арматури и ги събирам и вързвам горе на пирамида . В неделя смятам да набивам вече коловете и ако се сетя , ще снимам . Доста по-ефтино излиза от варианта с /къдраво/ желязо. Имам и 20-тина такива колчета , но ми попаднаха преди време почти без пари , затова .... :-D
EDI - майстор
Метални.В къщи имам Ф10 май бяха, от рошавите, грундирани са и вече доста години не са мръзнали.На вилата ползвам дървени, ама и там ще минавам май на метални.
fbr - майстор
Металните съм чувал че се нагрявали, с което влияели негативно на растенията.
VLADO66 - майстор
fbr написа:
Металните съм чувал че се нагрявали, с което влияели негативно на растенията.
Няма да ги набиваш директно до стъблата,а на 5-8 см от тях и не би трябвало да има проблем.От 15г. ползвам рифел за колци и се родих :)
ebahti - майстор
Насадете си бамбук. :wink:
VLADO66 - майстор
ebahti написа:
Насадете си бамбук. :wink:
Ти се майтапиш ама като си спомня че всяка година ходих по гората за лески за колове,пък острене ,пък пъшкане докато ги набия...А сега-изваждам ги и с теслата за 20 минути ги начуквам.
hidrazin - майстор
Защо да се майтапи? Расте си и у нас. Даже знам места където си расте покрай пътя. Бях си извадил няколко с корените и така и не ги насях. Не можах тогава да се сетя за какво да ги ползвам. Другия път като ходя нататък ще си отсека един сноп.
http://www.landscape-bg.com/product/501 ... -h240.html
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Колци за домати- какви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: