• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mitron - специалист
Аз и тази година съм с традиционните дървени колци имам около 90бр. и като не ми стигнаха имаме около 130 корена домати да видите как се реже всичко що е желязо и става за колци :lol:
MMIel - специалист
Ето и обещаните снимки от мен.
Прикачен файл:
Picture 0106.jpg
Прикачен файл:
Picture 0107.jpg
Прикачен файл:
Picture 0108.jpg
Доматите вече са вързани. Само трябва да ги снимам :partyman:
mitron - специалист
Браво много добре се е получило дали и аз да не спретна нещо такова догодина :?:
MMIel - специалист
Благодаря. Премислих всички варианти, освен тоя с мрежата за краставици на @kaishew(явно ми е бедна фантазията :lol: ), тоя ми се стори най-евтин и най-удачен при положение, че мулчирам. Ето и малко снимки с навързано домати от преди малко.
Прикачен файл:
IMGP4373.jpg
В ляво се виждат варелите (2 заварени един върху друг - около 400 литра за капковото) под улука :)
Прикачен файл:
IMGP4375.jpg
В дясно 2-та реда са Идеал, а в ляво - левият ред е розов гигант, а десният е биволско сърце. Дясната двуредова леха е засадена в градината 1 седмица преди лявата.
Прикачен файл:
IMGP4376.jpg
Всичкото домати, което се вижда в съседните лехи и не е вързано е Елена Ф1 - безколово.

@mitron действай все още не е късно да направиш конструкция. Ако вече си ги навързал пусни снимки.
Четох че желязото не е удачен вариант за колци. Много се нагрявало през лятото.

Ето ги и щипките, които съм ползвал в основата:
Изображение
Нагоре по стъблото сезалът съм го увил, но мисля, че не е удачен вариант и ще си купя още щипки. Дават го да се прихваща през 3 листа. 100бр за 2,50лв, какво му плащаш :)
Поздравления @Johny. Много ми харесва видът на градинката ти :partyman:
При @докера ми се струва, че когато растенията стигнат мястото, където се събират арматурите и ще се задушават, но всеки си знае. Все пак аз се занимавам за първа година със земеделие. :partyman:
докера - специалист
Мястото на събиране на железата е на около 1.8м височина . Вече поне 7-8 години ползвам тази конструкция и не съм имал проблеми досега ... :wink:
shotik - майстор
Ето и моите колци -дървени сглобяеми и рифелово желязо Ф 12
Прикачен файл:
CIMG0825.JPG
Прикачен файл:
CIMG0826.JPG
Прикачен файл:
CIMG0827.JPG

Поне 5 години ползвам железните и не е имало проблем с нагряването.

MMIel - дай повече инфо за тези щипки/скоби за привързване -от къде си ги купил или ако някой е виждал в София ,нека напише.
Johny - майстор
MMIel, благодаря! А как стои въпроса с поливането при този найлон? Къде се продават щипките, че комшията ще ползва твоята система?
MMIel - специалист
Щипките са внос на фирма аквамат2000. От сайта им, в дистрибутори намерих кой ги предлага в моя град.
Поливането е капково. Всяка леха е на отделен кръг. В един от ъглите на лехите е изведена тръбата от капковото и просто нанизвам маркуча и пускам водата. Като свърша с нея леха местя маркуча на другата. Не съм го реализирал много удачно. По скоро го скалъпих набързо. Трябваша да свържа всичко в една система и да разделя лехите с кранчета и да си спестя местенето на маркуча :). За догодина трябва да се правят промени. А ако кранчетата се заменят с ел.магнитни клапани мога дори и от къщи да си управлявам капковото.
hidrazin - майстор
MMIel написа:
А ако кранчетата се заменят с ел.магнитни клапани мога дори и от къщи да си управлявам капковото.
Още малко и ще се открие топлата вода. :-D Няма нужда и от къщи да ги управляваш. Нагласям си програматора и забравям за поливането до есента когато трябва да демонтирам капковите маркучи. :cool:
:partyman:
MMIel - специалист
Ти по добре покажи твоите колци. За капковото много съм те чел и знам че си корифей в тая област. Доста съм научил от твоите мнения, за което благодаря. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Колци за домати- какви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: