• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
тонито - специалист
Здравейте,за първа година се занимавам с земеделие и не съм много вещ ,та да попитам какъв му е проблема на това доматенце че стана така.Поливам след 18:00 ,не вярвам да е от поливката...
с уважение..

Прикачен файл

1aaa.jpg
bimbaeco - майстор
Трябва да напръскаш с фунгицид (например "Ридомил") и то спешно и така след всеки дъжд почти. Имай предвид, че трябва да сменяш препаратите, не е желателно да пръскаш с "Ридомил" повече от три-четири пъти на сезон. В аптеката ще ти кажат какви алтернативи има. Сега се сещам за Купроцин, но той е стар и вече не се среща масово. Ако не пръскаш доматите, почти няма шанс да ги дочакаш да узреят. Ако някой привърженик на биоземеделието знае друго решение - да каже.

Мишо
Последна промяна от bimbaeco на ср май 29, 2013 8:21 am, променено общо 1 път.
teon - специалист
...мен ми прилича на маносано...
dokobg - специалист
Мисля, че татко ги пръска само със син камък.
MMIel - специалист
На мен ми прилича на преторено с азот. Ако сте внесли повечко оборска тор така се получава.
iivanov - майстор
При претореното освен завити листа има и лилаво. Маносано е, но не фатално. С ридомила започнаха да злоупотребяват, затова ще препоръчам друго.Два пъти верита вг през 7 дена и след това шампион. По време на бране куадрис.
докера - специалист
И на мен ми прилича по-скоро на преторено с азот /амониева селитра може би .../, отколкото на маносано . Объркването май идва от това , че доматите са огряни странично от слънцето и малко светлеят :?
+1 за Верита - преди време ми я препоръча за доматите позната продавачка в агроаптека и съм много доволен .
pipilica - майстор
Има ли и други така повехнали или е само тоя.
Провери да не е от къртица като мине и размести корените пак така става.
shishkov78 - специалист
По мое скромно мнение това е от преторяване. Мисля така защото и аз имам същото завиване на листа. Доста торчица нанесох в оранжерията. За мана не мисля поне при мен, защото доматите ми са с мулч/по-малко испарения/, по-редки поливки, а и съм срещал и по други форуми, че се говори за преторяване. Поздрави!
манихеин - специалист
Листата се завиват така от жега, акар или въшка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Проблем с домат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: