Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
vlax написа:
А с моторна пръскачка някой пробвал ли е ?
Да ли ще стане?
С моторната ще варосаш целият двор :lol: . А сега сериозно, би трябвало да стане с подаване на малко газ, но ми се струва, че ще се губи материял, понеже струята е доста по-широка. Ама докато не се изпробва не може да се каже със сигурност. Абе най-добре с баданаркота.
Здравейте! Две години подред варосвам с ръчната пръскачка.(старите дървета над 3 години) Получава се много качествено обливане на дърветата. Много по-бързо, успявам да варосам и дебелите клони.
Недостатък е количеството разтвор, което отива. Може би двойно повече, но все пак 10кг. вар струва 5лв. Така че това не би трябвало да е проблем при стопани с 2, 3 декара овошки. Освен това, агронома при който пазарувам ми препоръча да добавям малко меден препарат, а може и инсектицид в разтвора.
При мен проблема си остава сърните и зайците! И няма спасение, за съжаление!!! :?
нед окт 25, 2015 1:07 pmshubarkov написа:
Здравейте! Две години подред варосвам с ръчната пръскачка.(старите дървета над 3 години) Получава се много качествено обливане на дърветата. Много по-бързо, успявам да варосам и дебелите клони.
Недостатък е количеството разтвор, което отива. Може би двойно повече, но все пак 10кг. вар струва 5лв. Така че това не би трябвало да е проблем при стопани с 2, 3 декара овошки. Освен това, агронома при който пазарувам ми препоръча да добавям малко меден препарат, а може и инсектицид в разтвора.
При мен проблема си остава сърните и зайците! И няма спасение, за съжаление!!! :?
колега,пробвай да ги намажеш със свинска мас и няма да имаш проблеми :supz: :supz: :supz:

Тема "Новозосадени овошки - подготовка за зимата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: