Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Измръзналото е входна врата за болести.
Прав си, но чак пък да измръзне от една слана, струва ми се невъзможно. Друг е въпроса през зимата ако измръзне /и то най вече от обледеняване/, но тогава много вероятно е да не се развие повече и направо да си изсъхне. А най си е добре и без да се варосва просто да се увие с необходимият материал и тогава опсноста от измръзване е почти нулева, но ако са доста дървета си е направо убийство, но пък си заслужава труда. :drinkers:
iivanov - майстор
Stefan_62 написа:
Прав си, но чак пък да измръзне от една слана, струва ми се невъзможно.:drinkers:
Уф, нямаш си на идея, кви ядове брах тази година. :partyman:
Stefan_62 - майстор
Абе всичко е възможно, но до сега съм нямал такива проблеми с млади дръвчета.
Здравейте! Да се включа и аз в темата.
Преди 3 години засадих около 40 бр. дръвчета от различни видове (сливи, ябълки, круши, череши, праскови и т.н.). Човека от разсадника ми обясни, че първите няколко години не е нужно да се варосват стъблата на младите дървета (дори ако използваш пропорцията вар и син камък, с която варосваш старите дървета има опасност да изгориш кората). Затова всяка есен ги увивах с чували. Сърните, обаче пригризваха първия етаж от короната (най-вече на ябълките и сливите), което си е голям проблем.
Някой работил ли е с репелентите Арбинол Б или този на Лаксиферт, та да сподели опит и дали са ефикасни!!!? И ако някой е мазал клоните, има ли последици за цветните и растежни пъпки?
Писах на Лаксиферт за пояснения, но вече седмица не ми отговарят, а искам тази есен да защитя доколкото мога долните клони, защото животинките ги съсипват!
Krass - майстор
Някой пробвал ли е да варосва с лозарската пръскачка? Ще пръска ли с по-гъст разтвор?
mladen0101 - помощник
[quote="Krass"]Колега варосването става с баданарка,мече или валяк.Лозарската пръскачка трудно би се справила с гъст разтвор нали целта е да се запечата изцяло кората на дръвчето.Върти ми се една идея че с пейнт зум може и да стане понеже нанася разтвора като мъгла,но аз няма как да пробвам!
hidrazin - майстор
mladen0101 написа:
Колега варосването става с баданарка,мече или валяк....
...и с метла. Ей такава:

Изображение

:partyman:
iivanov - майстор
Krass написа:
Някой пробвал ли е да варосва с лозарската пръскачка? Ще пръска ли с по-гъст разтвор?
Става. Даже става по-добре ,щото влиза и в пукнатините на кората . И не е необходимо разтвора да е гъст. Изпробвано.
nikolson - майстор
iivanov написа:
Krass написа:
Някой пробвал ли е да варосва с лозарската пръскачка? Ще пръска ли с по-гъст разтвор?
Става. Даже става по-добре ,щото влиза и в пукнатините на кората . И не е необходимо разтвора да е гъст. Изпробвано.
+1. Също изпробвано.
vlax - майстор
iivanov написа:
Krass написа:
Някой пробвал ли е да варосва с лозарската пръскачка? Ще пръска ли с по-гъст разтвор?
Става. Даже става по-добре ,щото влиза и в пукнатините на кората . И не е необходимо разтвора да е гъст. Изпробвано.

А с моторна пръскачка някой пробвал ли е ?
Да ли ще стане?

Тема "Новозосадени овошки - подготовка за зимата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: