• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
strashko7 - специалист
двора е ограден но след орането остава неизорано по крайщата което нее проблем да остане като пътека защото по 3 от страните имам лози ,които се пръскат и се кастрят ластари често ,а на 4тата мисля да насадя малини,къпини и земна ябълка-тази страна е сенчеста заради къщата и плевнята на съседа.в момента е изорано с тракторче ,но заради валежите нее фрезовано и в момента е като бонбандирано.при положение че плащам 25-30лв за оране и фрезоване техниката невиждам как ще се изплати,но единственото което ме кара да си купя е че не живея постоянно там и е много сложно да накараш някой да ти изоре двора и ми писна да се моля всеки път.затова искам някъкъв оптимален вариант като цена и максимално да върши работа за да не завися от никой и да не увисвам като тази година как се получи
teon - специалист
...според мен за тия дръвчета ти трябва само една СТАБИЛНА фреза и нищо повече... минавай го(местото) периодично с фрезата да няма треволяци и си свиркай...1 декар е:колко да се отъркаля едно магаре и опашката му да остане отвън :-D ...къде отидохте чак на трактори :shock:
Последна промяна от teon на чет май 01, 2014 7:24 pm, променено общо 1 път.
stiv1961 - майстор
teon написа:
...според мен за тия дръвчета ти трябва само една СТАБИЛНА фреза и нищо повече... минавай го периодично с фрезата да няма треволяци и си свиркай...1 декар е:колко да се отъркаля едно магаре и опашката му да остане отвън :-D ...къде отидохте чак на трактори :shock:
+1, един декар с фрезата го минаваш за един час с бирата между фрезоването, още повече, че почвата ти е песъклива и с фрезата просто вървиш и пееш :)
koveslav - майстор
За площи до 2дка е предназначена най-обикновена мотофреза.От 2 до 5дка-усилена мотофреза със скорости.Приложението на мотокултиватора идва чак над 5дка,а на минитрактора над 10.Поне при марковата техника,за да има смисъл покупката и усложнението на машините,това препоръчваха проидводителите по изложенията навремето.А по-ниския клас техника е винаги и по-лесна за поддръжка.
stiv1961 - майстор
koveslav написа:
От 2 до 5дка-усилена мотофреза със скорости.
Какво значи усилена мотофреза със скорости :?
kuger - майстор
Нещо такова
http://olx.bg/moto-blok-belarus-9-ks-i47469975
OFF: Ако сте разглеждали обявата, сигурно сте видели ремаркето, точно такова дърпам с моята "пърдялка", и то не лошо.
А, може би, такова
download/file.php?id=83328&t=1
feikot - специалист
Аз разбрах,че става въпрос за 6 дка място. Да,за 1 дка трактора е смешно да се обсъжда. То и да го обърнеш на ръка,пак няма да те озори.
koveslav - майстор
Усилена или тежък клас мотофреза,не е с едностъпален верижен редуктор с едноредова верига.Тежкия клас е с повече от една предавки,възможно е да е със смяна на ремъчни шайби и(или) ли със скоростна кутия.Крайното предаване е или с редуктор с цилиндрични зъбни колела или с двойноредова верига.Усиленото крайно предаване и по-мощния и предвиден за продължителна непрекъсната работа двигател позволяват обработката на по-големи площи.
koveslav - майстор
koveslav написа:
Усилена или тежък клас мотофреза,не е с едностъпален верижен редуктор с едноредова верига.Тежкия клас е с повече от една предавки,възможно е да е със смяна на ремъчни шайби и(или) ли със скоростна кутия.Крайното предаване е или с редуктор с цилиндрични зъбни колела или с двойноредова верига.Усиленото крайно предаване и по-мощния и предвиден за продължителна непрекъсната работа двигател позволяват обработка без прекъсване на по-големи площи.
stiv1961 - майстор
:? Не знам, мойта слаба фреза с две напред и една назад върши идеална работа за едно място от 600 м2 и две по 400 :partyman:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Дайте съвет за мотофреза до 1000 лв ?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: