• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
koveslav - майстор
stiv1961 написа:
:? Не знам, мойта слаба фреза с две напред и една назад върши идеална работа за едно място от 600 м2 и две по 400 :partyman:
Разбира се,даже си презапасен при "големината" на тези площи.Не ти е лоша машината,разгледах я на снимките.Китайската техника с ниските си цени позволява донякъде надскачане на класовете.Аз моята машина,малката,съм я купувал за 1200 комунистически лева,които си бяха доста в зелено.Сега китайците продават мотокултиватори за тези пари.
Илчо Илиев - майстор
koveslav написа:
stiv1961 написа:
:? Не знам, мойта слаба фреза с две напред и една назад върши идеална работа за едно място от 600 м2 и две по 400 :partyman:
Разбира се,даже си презапасен при "големината" на тези площи.Не ти е лоша машината,разгледах я на снимките.Китайската техника с ниските си цени позволява донякъде надскачане на класовете.Аз моята машина,малката,съм я купувал за 1200 комунистически лева,които си бяха доста в зелено.Сега китайците продават мотокултиватори за тези пари.
koveslav, не сравнявай качеството от преди 25-30 г. със сегашните ментета....
То и мотоблока, който имаме от 22г-Беларус-МТЗ 05,но с доработка на Малки Трактори Русе-
Прикачен файл:
390a407c7a29.jpg
390a407c7a29.jpg (85.9 KиБ) Видяна 4552 пъти
взехме за 10000лв с част от инвентара....
Обаче като гледам тая китайска фреза колко нежно е направена,а ние какви чудеса искаме от нея....просто изтръпвам..
Китайците правят всичко на каквато цена искаш,като разликата в цената е за сметка на качеството на материалите..
Още докато взема фрезата и се наложи да сменя болта,който стяга ''кормилото''-болт 14 мм. изрони се резбата на първото стягане, къс е и като се регулира ''кормилото''се разхлабва и болта виси на 1-2 резби,има голям луфт м/у резбите,а метала е....кашкавал и...нов болт...
Ако и останалите неща са от кашкавал, не ми се мисли...
А на времето с връзки се уреждаше нещо китайско, просто беше еталон за качество..., то и сега го има,но тук мъкнат боклук за малко пари,които за нас никак не са малко...

По темата...
Колега,вземи си някоя по-голяма фреза, хвани някой с трактор да ти изоре за последно място ,но възможно на всякъде и след оранта фрезовай, и за напред само фрезоваш през определени периоди...
ZMeyGorianin - майстор
По темата...
Колега,вземи си някоя по-голяма фреза, хвани някой с трактор да ти изоре за последно място ,но възможно на всякъде и след оранта фрезовай, и за напред само фрезоваш през определени периоди...
+1 И аз така направих. Трактора беше от онези с големите задни колела и човека доста се постара, въпреки че имаше 10-на дръвчета. Даже скъса един корен на дъртия орех колкото ръката ми, но оцеля. После като изпръхнаха буците минах мястото с фрезата няколко пъти. От начало скачаше като кенгуро, но на третия път вече всичко се раздроби. Сега само ора есента с фрезата и фрезовам пролетта и всичко е ОК.
Илчо Илиев - майстор
Преди 20 дена ходих да фрезовам дворчето на един приятел, есента е било фрезовано...
Изобщо никакъв проблем, с едно минаване стана супер,а тук почвата е доста клисава и се ''забива''..
Като имам време ровя из тубата, там има доста руски клипчета по темата, та там гледах един тарикат... есента фрезова ,а след това минава с плугчето да направи ''бразди'',да не е слята повърхността,а да има възможност през зимата да влезе влагата в дълбочина и да замръзне, иначе ,когато е само фрезовано, от горе става една кора и намалява пропускливоста ...
За колегата това не е проблем, за него е важно да няма трева и ще стане номера само с фрезоване..
iivanov - майстор
stiv1961 написа:
:? Не знам, мойта слаба фреза с две напред и една назад върши идеална работа за едно място от 600 м2 и две по 400 :partyman:
За фрезоването-всички фрезоват.Колегата иска да прави тежки офроуд изпълнения с ремаркето.Тук koveslav ще опонира, че машината може да се утежни, но колко да се утежни. :? Всяка машина има резерв от възможности, които не можеш да надскочиш.
strashko7 - специалист
чак тежки не,но за лятото ще ми трябва баластра и затова питах за ремаркето,защото го имам,а не го ползвам.при мен проблема е че човека дето вършех работа с него заминава за чужбина и вече няма да мога да го ползвам,иначе той има всякаква техника и ако си е тук не бих си купил нищо ,ама сега се налага да се сдобия с нещо което да ми върши работа
iivanov - майстор
strashko7 написа:
чак тежки не,но за лятото ще ми трябва баластра и затова питах...
Преди месец изпълвах с пръст едни гробове, та да не се разкарвам, напълних ремаркето доволно.И когато ми остана един метър да издрапам баира, си пожелах едни 30-40 кг върху машината, ама няма. :-D А машината ми е 100 кила, с допълнителни 30 навесни. :partyman:
Здравейте,спрял съм се на следния модел мотофреза http://dikarconsult.com/%D0%BC%D0%BE%D1 ... D0%BE.html,но се чудя с алуминиев редуктор или чугунен да избера.Вие кой бихте ме посъветвали да избера?
Илчо Илиев - майстор
levskarq77 написа:
Здравейте,спрял съм се на следния модел мотофреза http://dikarconsult.com/%D0%BC%D0%BE%D1 ... D0%BE.html,но се чудя с алуминиев редуктор или чугунен да избера.Вие кой бихте ме посъветвали да избера?
Има още няколко теми за тези фрези, вземи ги разгледай,а и има и други фирми, които предлагат тези фрези,но на мааалко по-други цени...
Не знам да има вариант с алуминиев редуктор,а за чугунен и ламаринен....
От къде си и каква почвата при вас,че ако е чернозем и клисава като при мен, освен фрезите и браздира, друго не ти трябва...т.е. не взимай целия комплект оборудване,че доста вдига цената...
Колега прочел съм всички теми във форума за мотофрезите. От към цена инвентар съм се спрял на този модел. От Пазарджишкия край съм и при нас е песъчлива почвата. Един комшия има гардения 500 б7, който мисля, че е същия модел без фар и оре без проблем с гумените колела. Обадих се до янковкомерс и там цените са 880лв с алуминиев редуктор и 940лв с чугунен и ме посъветваха да взема с чугунения, защото за оране трябвало по тежка фреза.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Дайте съвет за мотофреза до 1000 лв ?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: