• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stiv1961 - майстор
Финансите за фрезата бяха от майка ми, а за ремаркето от синковеца. Когато я докараха майка ми каза-,, не искам моето тракторче да е мръсно като колата ти" :-D ... и аз изпълнявам, все пак не ходя из гьоловете за риба с нея...... не съм се замислял за това :?
Stefan_62 - майстор
stiv1961 написа:
все пак не ходя из гьоловете за риба с нея...... не съм се замислял за това :?
Изображение Аз отдавна съм се замислил, но все не ми остава време да си спретна едно ремарке, че купешките са доста солени, но и това ще стане.
strashko7 - специалист
добре де,ще питам за моя конкретен случай-обработваемата част от двора е около декар,има около 60 дръвчета,по края има лози на телове и асма,почвата и много песъклива,пролетта е много ровка иначе лятото като не вали и не се напоява и обработва става като бетон.какво би ми било най удачно фреза или мотоблок,нее проблем да додам пари над 1000лв въпроса е да ми върши максимално работа
ходил съм с фреза за баластра с 2ма човека и около 2-3колички баластра се налагаше да я бутнеме зада тръгне и се качвахме като излезе на асфалта,значи си тегли не много леки неща,ходил съм и с тракторче янмар /няма база за сравнение/така го натоварих че се окопа в реката но излезе,но към него може ли да се прикача инвентар за фрезоване или култивиране.кое ще ми е най удачно за ползване ,все пак разликата в цената е доста голяма.търся златната среда цена-възможности на техниката
kuger - майстор
Мотоблокът по принцип е по-дълъг, двигателя е изнесен напред /при повечето/. Нерядко фрезата е роторна и се прикачва /още удължава машината/.
Ако имаш място, където да обръщаш, мотоблока ще е по-добрия избор.
iivanov - майстор
strashko7 написа:
....,нее проблем да додам пари над 1000лв въпроса е да ми върши максимално работа...
Ей такива условия най ми харесват :-D Моят фаворит е кипор kdt 910 с 6 предни скорости.Среден мотоблок с екстрите на тежък.С възможност за прикачна фреза и на мястото на колелетата.Дизелов двигател.
strashko7 - специалист
kuger написа:
Мотоблокът по принцип е по-дълъг, двигателя е изнесен напред /при повечето/. Нерядко фрезата е роторна и се прикачва /още удължава машината/.
Ако имаш място, където да обръщаш, мотоблока ще е по-добрия избор.
дръвчетата са през 3-4 метра,само един ред има са по на гъсто но те са и по малки-смокини,нарове и хинап
kuger - майстор
Май не се изразих правилно. При по-дълга машина ще остава необработено място по краищата, където въртиш, това имах предвид.
Май завиждам за решението - мотоблок :-D
Последна промяна от kuger на чет май 01, 2014 1:17 pm, променено общо 1 път.
feikot - специалист
Като не те бъркат,дай 3-4000 лв. за едно малко тракторче,било то мицубиши,янмар,кубота или изеки. За около 5К ще имаш фреза,култиватор (да ореш) плуг,косачка,ремарке,седалка,4 гуми и трактор (!)
kuger - майстор
feikot написа:
Като не те бъркат,дай 3-4000 лв. за едно малко тракторче,било то мицубиши,янмар,кубота или изеки. За около 5К ще имаш фреза,култиватор (да ореш) плуг,косачка,ремарке,седалка,4 гуми и трактор (!)
За градина с трайни насаждения това е идеално решение. Седиш, въртиш геврека, няма умора!
Илчо Илиев - майстор
kuger написа:
feikot написа:
Като не те бъркат,дай 3-4000 лв. за едно малко тракторче,било то мицубиши,янмар,кубота или изеки. За около 5К ще имаш фреза,култиватор (да ореш) плуг,косачка,ремарке,седалка,4 гуми и трактор (!)
За градина с трайни насаждения това е идеално решение. Седиш, въртиш геврека, няма умора!
И пак остава проблема с кюшетата....., ако е ограден двор..
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Дайте съвет за мотофреза до 1000 лв ?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: