• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Илчо Илиев - майстор
Аз имам от тези с чугунения редуктор, наистина са тежки...
Взех я Агра.бг ,води се Белини 110,но разликата от останалите е в лепенките..
Не съм взимал целия комплект инвентар понеже няма шанс за оран с нея при нас,а метални колела и картофовадач си направих почти без пари..
Според мен е по-добре да си вземеш такава с чуг. редуктор за най-малко пари,а да си купиш плуг ако наистина си заслужава,а останалите неща можеш да си ги направиш ,че ''оригиналните''са много измислени и ще ги правиш на ново..
Агра имат магазин в Пловдив, близо ти е и е добре да идеш на място и да видиш какво вземаш и дали да го вземаш...
Изтрито мнение заради реклама
Последна промяна от Virtex на вт юни 23, 2020 12:49 pm, променено общо 1 път.
Причина: Изтрито мнение заради реклама
Virtex - майстор
пет юни 19, 2020 3:04 pmchicho_kolio написа:
Изтрито мнение заради реклама
Може да спреш с рекламите ако желаеш да продължиш участието си във форума.
naskoooo4 - помощник
Препоръчайте ми мотофреза. Ще се обработва место около 400-500 кв.м. Във форумите е писано много, но колкото повече чета повече затъвам . Преди години работих с една руска двутактова- утрепия беше голяма.До миналата година ползвах на племеника ми Гардения, но сега нямам теглич на колата за ремарке, а разстоянието до нас е около 6-7 км.Реших да си купя, но каква? Почвата е лека песъчлива. Предвидил съм до 750 лв., предпочитам да има и задна скорост, че годините ми са 80 и ще ми бъде трудно да я дърпам назад. Живея в района на Пловдив и предпочитам да има сервиз наблизо. Бех се загледал в Пуберт еко с предна и задна скорост, но сервиза им е в Ямбол, а като се има предвид, че с доставката и маслото ще стигне 900 лв., просто не си заслужава. Мненията ви за Призма-Forteco или Reider към коя да се насоча или нещо, към което да дадете мнения за коeто благодаря.
чет авг 13, 2020 2:35 pmnaskoooo4 написа:
80!!!!!!!!!!!

Имам Призмиичка Р. Малко е "мекичка", според мен, но за тези условия е идеална. При мен е същата лека почва. Сервиза ти е у вас, дет се вика.
Казвам мека, щото за 100 квадрата, необработвани от 5-6 години, почнаха да се развиват тук таме болтове по рамата и взе да се гъне леко. Това си беше гавра с машинката. На шестото или седмото минаване ми хареса, а преди това подскачаше като кенгуру.

Каквато и да купиш, да я ползваш още 80!
kr1100 - майстор
В тези 400-500м кв. какви насаждения има ?
naskoooo4 - помощник
чет авг 13, 2020 8:45 pmkr1100 написа:
В тези 400-500м кв. какви насаждения има ?
В местото имам 1 ред праскови , 1 ред лозе, 2 реда малини, 1 ред аспержа и 3 бр. малки череши в ред перпедикулярен на на тези редове . Дано съм ясен. В осталото празно место засаждам 3-4 реда пипер, 1 ред патладжан, 1 ред домати, 2-3 реда зеле кьосе за кисело в общи линии е това.Редовете са с дължина около 10-12 м. Поливането е капково. И остава доста празно, което вместо да го пръскам с хербицид да бъде обработено. Разбира се като имам фрезата под ръка ще минавам и в междуредията.
miroki - майстор
Аз ползвам гардения 7 коня. За около 2 декара. Единия декар го обръщам основно с трактор понеже беше празен. После само култивирам. Направихме си култиватор и метални колела за фрезата.
Купихме и ремарке. За сега си върши работата.
mikluho - специалист
VIKING VH 540

12 години - нищо!

Масло на две години.
Ползване , два пъти годишно за 600 кв. , дълбочина около 20-25 см. / 3 минавания/
kr1100 - майстор
пет авг 14, 2020 9:55 amnaskoooo4 написа:
чет авг 13, 2020 8:45 pmkr1100 написа:
В тези 400-500м кв. какви насаждения има ?
В местото имам 1 ред праскови , 1 ред лозе, 2 реда малини, 1 ред аспержа и 3 бр. малки череши в ред перпедикулярен на на тези редове . Дано съм ясен. В осталото празно место засаждам 3-4 реда пипер, 1 ред патладжан, 1 ред домати, 2-3 реда зеле кьосе за кисело в общи линии е това.Редовете са с дължина около 10-12 м. Поливането е капково. И остава доста празно, което вместо да го пръскам с хербицид да бъде обработено. Разбира се като имам фрезата под ръка ще минавам и в междуредията.
Ясно и точно обяснено . Ако беше овощна градина щях да дам идея да се коси и чаши около дръвчетата.
Без да Ви обиждам , но годините са си години - ще можете ли да се справяте с нормална на габарити фреза и теглото и дори и със заден ход?
Има и минифрези бензинови не знам дали сте обръщали внимание на тях./съдя по мен - моторната пръскачка взе да ми тежи, а с нея бях като слон в стъкларски магазин при опити за обръщане, завиване и я продадох. Купих си акумулаторна./

@mikluho Посочения модел е тежък 54 кг. По добре от тази марка 440 /3,5 к.с. и само 43 кг
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Дайте съвет за мотофреза до 1000 лв ?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: