Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
juvesan - специалист
Здравейте,
Искам да си взема още маркуч за градината - за поливане , това, онова.... Искам да отбележа обаче, че 'нормалните ментета маркучи не искам да ги чувам - един такъв ментак - 50 метров усукан и намачкан - веднъж ме докара до психическо растройство :vom: С оглед на това обикновено съм се спирал на такъв, 5 слоен , не пречупващ се ( antitorsion), италиански - Trico lux ... обаче нещо го няма по магазините, освен големи метри в Бриколаж, а там не е за купуване , само за гледане.. И ето, гледам Емаговците разпуснали :? множество маркучи с марката Rehau , на хартия с прилични параметри, обаче когато ръка не види и око не пипне..... :lol: И затова питам някой дали пък не се е излъгал да си купи и да сподели... или пък за друг вид, който не се смачква и не се къса когато му падне... разбира се и цената е от значение...
blagoispasov - специалист
За Рехау нямам лични впечатления. По складовете в търговия на едро в Пазарджик продават доволно дебели португалски PVC маркучи, като цената за 3/4 е около 28 лв за 25 м. Изглеждат прилично - външното покритие е жълто със надлъжна зелена ивица, отвътре има черен слой плюс някаква мрежова оплетка. Същите на фасон, но не знам да не са турски ментак в Местния строителен хипермаркет са по 1,5 лв/м. Единствен недостатък за мен е че няма по-дълги парчета от 25, но лесно се наставят. От личен опит знам, че португалците произвеждат изключително качествени стоки, та мисля давзема две ролки следващата седмица и наесен мога да дам отзиви.
VLADO66 - майстор
Ползвам два вида на Гардена-жълт който е по твърд и надали ще става за поливане и кафяв с червени линии-по-мек.И с двата маркуча нямам проблеми въпреки че седят на слънце от доста години.Трябва да се пазят от замръзване.На жълтия пише Tricot А 1.
juvesan - специалист
Благодаря за отзивите. Аз лично много се дразня от пречупването на маркучите. Там няма значение доколко са дебели - има и такива, които стига да завъртиш един оборот и се получава рязко пречупване и спиране на водата... затова и подпитвах. Иначе - не смея да си оставям маркучите по двора, че...я ги намеря, я не .... :butthead:
nikolson - майстор
juvesan написа:
Здравейте, С оглед на това обикновено съм се спирал на такъв, 5 слоен , не пречупващ се ( antitorsion), италиански - Trico lux ... обаче нещо го няма по магазините
http://praktiker-online.bg/category/151/napoyavane.html
Ако говориш за този, дай отзиви, че цената ми харесва. 15м за 16лв, май Гардена ще извиняват... :-D
juvesan - специалист
nikolson написа:
juvesan написа:
Здравейте, С оглед на това обикновено съм се спирал на такъв, 5 слоен , не пречупващ се ( antitorsion), италиански - Trico lux ... обаче нещо го няма по магазините
http://praktiker-online.bg/category/151/napoyavane.html
Ако говориш за този, дай отзиви, че цената ми харесва. 15м за 16лв, май Гардена ще извиняват... :-D
хм... в Практикер не предлагат Trico Lux ... този, който визирам се предлагат в 2 вериги – Бриколаж и Практис... в Бриколажа споменах за какво иде реч, а в Практис има 2 варианта : http://www.praktis.bg/bg/Gradinski-mark ... 5/product/ - който е някакъв ценови клас или този, който харесвам : http://www.praktis.bg/bg/Gradinski-mark ... 4/product/...
juvesan - специалист
nikolson написа:
http://praktiker-online.bg/product/8681 ... rsion.html
??????????????????????2
:prayer: :prayer: Човек, ти направо ми спести пари... тоя Практикер го подминавах, защото се оказва, че тези маркучи - Trico lux седят много зад всякакви други артикули и не съм достигал до тях с търсачката :lol: Така или иначе прочетох твоето писание и тутакси си купих... :prayer: :drinkers:
nikolson - майстор
Ама пиши два реда за тоя маркуч, де! Явно си го ползвал. Точа им се отдавна, притеснявам се да не се чупи като еФтинаците, или да е твърд като едни прозрачни. 15 м ми трябва за булката да си полива цветната градина, пуснал съм и байпас от помпата, та трябва да е подходящ за жена.
juvesan - специалист
Ама пиши два реда за тоя маркуч, де! Явно си го ползвал.
Ами аз с това съм почнал де :cool: Имам такива един 15 , един 25 и сега още един 25 метра. Лично аз съм много доволен, за другите не знам. Маркуча не е точно като професионален маркуч от EPDM ( който е за хранителната промишленост да кажем и посмъртно не съм успял да пречупя, защото е като от плътен силикон) , обаче си запазва формата доста добре, издържа водопровода безгрижно засега, при мен не се е напичал да заприлича на отпуснат праз , но то най-вече в тревата лежи... иначе наистина се пречупва по-трудно от тези, с които съм се срещал, досега съм успял да го пречупя 2 пъти, като единият път беше заклинил под една врата и аз доста брутално дърпах, споменавайки майката и бащата на вратата - след това премеждие не се спука и не остана някакъв дефект ( има някои маркучи веднъж да ги прегънеш брутално и после това място е с нарушена структура и се сгъва там като веднъж прегънат лист хартия.) При мен се държат маркучите от тази марка и съм доволен, за другите... нека споделят... :partyman:. не съм го замръзявал, макар че не е изключено и това да се е случвало, защото имам спирателен накрайник откъм чешмата и като го свалям вътре си има някаква вода... с която е оставал зимно време на определени отрицателни температури и досега не се е спукал някъде.... засега толкова мога да кажа :partyman:

Тема "Маркуч за напояване Rehau - мнения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: