Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Говорейки за Храсторези съм работил само с професионални на Хускварна и Олео-мак.Всичките ми Хускварни имаха един съществен проблем,разбиваха главите(редукторите),а една глава е в порядъка на 200-300лв.От повече от десет години имам няколко служебни по точно три OLEO-MAC 755 MDSTER (http://www.oleomac.bg/product.php?ProductID=27)и нямам никакви забележки към него .Само се зарежда и толкова.Всеки работи с тях като на държавно ,без никакво почитане и пазене.И пак работят без проблем .От една година пуснаха и една нова тримерна глава LOAD&GO с която нещата станаха още по прости и лесни.Тая зима съм планувал да си взема и за мен такъв .
Позволих си да копна това мнение от един пчеларски форум . Тези хускварни са еднакви , като разликата е , че по-скъпата , в комплекта и има храсторезен диск и предпазител . За другата могат да се поръчат допълнително . Въпрос на приоритети в ползването .
Багериста - специалист
Колега аз притежавам хусварна 135r писал съм във форума но по назад .Имам я от около 2,5 год . и нямам никакви проблеми с нея.Живея на село и в сезона я ползвам подобаващо ,плюс сенокос ,пролетно време започвам с тесане на пътеките из двора и ако съм се забавил с обработката на лозето тесам тревата и в него и след това с фрезата. Продължавам със сенокос и поддържане на 2-3 двора и около дворни пространства ,като имай предвид че у наше село рядко има двор под два декара.Есен като се изкубе пипер ,домат и др в лехите остава тук там тревица , изтесвам с косачката и пускам фрезата . Преди да купя хусварната имах една RTR но с триста зора си изкара гаранцията . Доволен съм от хусварната , ти питаш за по мощни и професионални машини мисля че няма да има грашка ако твоя човек реши да си закупи.УСПЕХ
koveslav - майстор
Ама наистина или и в лехите вкарвате косачките си? Колко високо могат да косят тези машини-т.е. колелата им не пропадат ли във вадите и ножовете не заорават ли в редовете...
Багериста - специалист
Колега аз говоря (пиша) за моторна коса ,но и казвам косачка . Като сложа шпулата с корда и наклоня косата така че кордата да бие в земята и газ . Не остава нищо да стърчи от земята ,това имах предвид като писах че изтесвам тревата след изкубването на пипера ,доматите , зелето и тн.
ssiderov - специалист
Благодаря за мненията,колеги.Целта му е да има повечко кубици мотора,та да върти по-дебели и назъбени корди.Да деяни на повечко работа без спирки,по малко вибрацийки,че после е неприятно усещането!Гледа и съотношението цена/качество.Има и по-мощни щилове и хускварни,но вече стават и тежки.Отиват си 10 кила и нагоре заредени с инструмент и бензин.Все съм си мислел,че хускварна дават качество и при косите освен при резачките.Макар,че Бай Мангал по софийските ливади бръмка повечко с щилове.Нещо пчеларите са разочаровани от хускварните!Малко странно.Ще предам информацията,пък той да решава.Благодаря
Методи - специалист
Колега вземи си коса, хубава. Ако си намериш стара от едно време още по-добре. Купи си и косачка, бензинова. За малко пари. Аз имам Хускварна, мисля модела е 232, на повече от десет години и до сега работи без проблем. Вярно, че кося веднаж, два пъти годишно два двора по над декар, но става бързо. Кубиците не косят, косят оборотите и преценката колко ти е голям двора, каква трева ще косиш, колко пъти в годината. Китайците за по 140 лева не са за пренебрегване, имам познат с такава, и да се строши няма да те е яд, че си хвърлил много пари. По последни данни най-модерния завод на Хускварна е, къде, в Китай. Май само Щил още се произвеждат у Германия. Така, че вземай и коса и косачка, защото практиката ми е показала, че за нещо дребно няма да ти се ще да пускаш косачка, пък и не си заслужава. За голяма трева и много квадрати, с по-малко усилия косачката.
kr1100 - майстор
ssiderov написа:
За Хускварна не съм разбрал да има някой!
Имам от 2008 г -125R.Не ми е правила проблеми досега с изключени на тази пролет - регулировкла на карбуратора.
пишман_майстор - майстор
ssiderov написа:
Някой да има впечатления от Хускварна 345 FR и 545 RX ?
Мога да дам мнение за 343Ф, предполагам е минимална разликата с 345ФР ( кубатурата и газта май ) . Много добра изработка , достатъчно мощност и голям резервоар. Харесва ми много подаването на газ с палец .
Недостатък, който се прояви преди година: е т.н. система леко стартиране ( всъщност тя има и друга опция свързана уж с по-добро изгаряне, газове и т.н. ). Има един клапан на главата , вързан е с един маркуч от картера. Който е разглобявал такава, ще го види . При мен този клапан се беше позатлачил и храстореза нямаше в него момент пълна мощност ( и грееше). Причината е, че вероятно не е уплътнявал както трябва този клапан, налягането от изг.газове са преминавали частично и в подбуталното пространство
. Елиминирах клапана с "тапа", смених и буталото комплект със сегментите ( просто го имах резервно ново) , болта . Стана малко "твърд" стартера, но паленето и работата се подобриха в пъти. Нито грее, нито нищо. Работи чудесно. Ползва се с диск, с нож, както и с най-голямата трим.глава предлагана в гамата на Хускварна . Засега нямам проблеми с редуктора. проверява се редовно от мен за смазка, луфтове и т.н.
Ако ще се ползва за много груба работа , препоръчвам клас нагоре ( редукторите има са по-масивни, с по-дебела тръба са ) .
Последна промяна от пишман_майстор на ср авг 03, 2016 11:01 pm, променено общо 1 път.
пишман_майстор - майстор
Днес надвечер ремонтирах машинка на френд с абс. същият като на моята проблем. Проблем с клапана, отново се елиминира и при тази ( май ще се окаже слабо звено в тези машинки ) Моделът е 345Ф. . Работи уникално добре . Мисля да я купя :)....не знам нещо като болест ми е да събирам храсторези и резачки.
На снимката е с моя стар ветеран Джони РС 51 Про . Една дуракоустойчива машина . Рязал съм малки дървета с дебелина 5-7 см в диам. с него . Храсторез който докато съм жив ще е в мен :)
Прикачен файл:
2016-08-03-463.jpg
Прикачен файл:
2016-08-03-462.jpg
ssiderov - специалист
Здравейте,колеги!Прочетох коментар относно картерите на двигателите на резачките,в темата за моторните триони.Дали тук в тази тема,някой може да сподели нещо за картерите на косите и храсторезите?Какво се разбира под "отделен стартер" при някои модели на хускварните?Говорим за сериозните машинки.Китайчетата не ги коментираме!Благодаря за вниманието.

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: