Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
p.v.x - майстор
gnt69 написа:
Косачките са директно свързани като запалиш ножа се върти, :partyman:
Точно така. Едно от условията при обслужване на такава косачка , е изваждане на лулата от свеща. Именно с тази цел , да се избегне случайното запалване на косачката. :rock:
Stefan_62 - майстор
gnt69 написа:
Косачките са директно свързани като запалиш ножа се върти, а фрезите като запалиш докато не вдигнеш ръчката ножовете не се въртят. Виждал съм няколко косачки бензинови на комшии и те са така. А фрезата не можеш да я запалиш ако се въртят ножовете защото са забити в земята. :partyman:
teon написа:
...някой фрези дето са с хоризонтален вал имат 'ремъчен съединител'- след паленето, с обтяжната ролка опъваш ремъка и айде тръгва :) ...
Момчета извинявам се за острият отговор, но имам фреза от 12г., моторна косачка от 3г. + 2 моторни коси и всичко ми е ясно кое и как работи. Аз затова задасох въпроса, а преди да запалиш косачката какво правиш, и понятие като "ремъчен съединител " не съществува. :partyman:
Stefan_62 - майстор
p.v.x написа:
gnt69 написа:
Косачките са директно свързани като запалиш ножа се върти, :partyman:
Точно така. Едно от условията при обслужване на такава косачка , е изваждане на лулата от свеща. Именно с тази цел , да се избегне случайното запалване на косачката. :rock:
И как ще запалиш ако не си стиснал ръкохватката :?
p.v.x - майстор
Stefan_62 написа:
и понятие като "ремъчен съединител " не съществува. :partyman:

Така наречения "ремъчен съединител " , при някой косачки , се използва за самохода на косачката.Но връзката двигател - нож , е директна. :rock:
Andri01 - майстор
Фрезата/ копачката/ на която е /беше/ монтиран двигателя си е със съединител. целта ми е да ползвам двигателя към косачката/ преработена от ел. косачка/ . Фрезова се 2 пъти годишно,а се коси ежеседмично! Електрическата си има кабел,дето ми се мандахерца като на Марко ...! :) И за това попитах. последно-значи директно ножа към оста и..."бягай трева ,че ида"..:)
gnt69 - майстор
Stefan_62 написа:
И как ще запалиш ако не си стиснал ръкохватката :?
Ръкохватката служи да даде контакт за да може да запали. Така е направена че аварийно ако я пуснеш да загасне сама. :partyman:
teon - специалист
Stefan_62 написа:
teon написа:
...някой фрези дето са с хоризонтален вал имат 'ремъчен съединител'- след паленето, с обтяжната ролка опъваш ремъка и айде тръгва :) ...


Момчета извинявам се за острият отговор, но имам фреза от 12г., моторна косачка от 3г. + 2 моторни коси и всичко ми е ясно кое и как работи. Аз затова задасох въпроса, а преди да запалиш косачката какво правиш, и понятие като "ремъчен съединител " не съществува. :partyman:
...е както и да го увърташ- фрезата е със съединител...ако е за имане, още 82-3год. съм си Правил фреза...
Andri01 - майстор
.....с двигател от "Балканче",нали? :lol:
Krass - майстор
Косачка със съединител няма. Едната ръчка е за запалването, а другата за самохода. При палене се завърта и ножа. За фрезите не говоря.
koveslav - майстор
Двигателите на косачките имат спирачка на маховика на двигателя.Дърпайки жилото,тази спирачка се освобождава,като в същото време се изключва и контактор и е възможно запалването.Ако се спънеш по време на работа(а това може да стане и докато я дърпаш назад към себе си и кракът ти да попадне отдолу) и изтървеш тази ръчка запалването прекъсва,спирачката се задейства и двигателя и ножа много бързо спират.Спирачките периодично се пререгулират чрез жилото,но обикновено след като се поизносят никой не им обръща внимание и те просто спират да действат.
Електричските косачки,включително и най-върлите китайци също задължително са със спирачки в моторите,само че там са с инерционно или с електромагнитно задействане.
Връзката двигател-нож наистина при всички модели е твърда връзка без съединител. На коляновия вал на двигателя се поставя муфа с шпонка и фиксиращ болт,на която пък муфа всъщност чрез доста сериозен централен закрепващ болт се поставя ножа.
Ако увеличите тази снимка ще видите масивната и оребрена отливка на муфата за ножа,която е монтирана отдолу на вала на този двигател 4к.с..Болта за закрепване на ножа е 10X1.25 с цяла резба и е дълъг около 60мм....
Прикачен файл:
IMG_20160604_133652.jpg

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: