Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
koveslav - майстор
iivanov написа:
koveslav написа:
А ти каква принципна разлика намираш между работата на тези ножове и дисковете и силите и натоварванията влияещи върху тях?
Силите и натоварванията ги оставям на умните глави тук , да ги обясняват . Ножа ми е с множество дълбоки драскотини , получени при многократно използване и годен за ползване . Диска , след два дена ползване , видимо нов , е с пукнатини и съответно бракуван . И двата са на марка , със собствен завод , неразчитащ на доставчици , с различно качество .
С риск да наруша душевното спокойствие някому ще ти отгворя. Конфигурацийте с различния брой зъби(или лъчи или режещи ръбове,както ти харесва)- 2,3,4,8 и т.н. имат различна устойчивост,различна производителност и съответно различно предназначение.Отделно са група за косене и група за рязане и не са взаимозаменяеми,поне не трябва да се прави.Зависи кое къде и как си ползвал.А по отношение на опастностите,само потвърждаваш мнението ми от предния пост.Не всички ще хванат навреме пукнатините,а те могат да се получат на всеки от видовете.Има и различни видове предпазители,доколкото знам,зависи от сериозността на производителя и търговците,естествено.
iivanov - майстор
koveslav написа:
А по отношение на опастностите,само потвърждаваш мнението ми от предния пост.Не всички ще хванат навреме пукнатините,а те могат да се получат на всеки от видовете.Има и различни видове предпазители,доколкото знам,зависи от сериозността на производителя и търговците,естествено.
:-D Знаеш ли, какви цени вкарват големите марки в Бг, за тези предпазители?
koveslav - майстор
iivanov написа:
koveslav написа:
Знаеш ли, какви цени вкарват големите марки в Бг, за тези предпазители?
Това не ги прави по-малко нужни.
profesionalist_wood - майстор
Момент господа...прочетох словоблудствата,интересно ми беше,таъй като и аз имам насоченост към металобработката.....

Сега по темата: Косачките добре се представят,косят спокойно и не се мъчат. Да почнем с Косата на Райдер-добре пали при 1-2 придърпвания на стартера въпреки че по дизайн е 1 към 1 с масовите ментета. Дори работи по-добре от Флорабеста от Лидъл :? Тормозих го яко,бавно загря. А и този модел вече не е наличен в фирмените магазини и са малко останали,просто не се произвежда вече. Има нови серии но по-скъпи и по-слаби.Само трябва да сменя шайбата с автоматична на Олео Мак че е тъпо направена понеже е евтин консуматив. Кусура на цялата косачка е само лявата дръжка,изпадна от ръката ми защото винта се беше разхлабил и резбата й превърташе,смених я и всичко заспа.
Другата МТД е унгарско производство. Добре коси равномерно. Дори пробвах в трева висока 40 см. прави ги на салата и ножа не се опира в земята което е добре,има 3 степени за височина които се подвигат с пружинка което е добре отколкото да местиш колелата с винт. Лека е и частите и пластмасите са добре направени и не се налагат доработки както е в повечето случаи с китайските надомислия
kr1100 - майстор
По нагоре ставаше въпрос за корди.
Дайте мнение за 1 идея ,която ми се върти в главата :
Проволка /жило 1,5 -2-3 мм на шпулата, но кербована с парче желязна тръбичка.Ножа за подрязване на кордата демонтиран, а дължината на проволката достигаща до мястото на ножа.
Чудя се дали в краищата пак да кербовам тръбичка ?
keymaker - специалист
Най вероятно ще успееш да скапеш главата доста скоро след това въведение ,а какво правим като падне тръбичката? И със сигурност ще се случи след няколко съприкосновения с пръстта ,камък или нещо по твърдо, следва разплитане на жилото и ново кербоване на тръбичка след отрязване на разплетената част. На мястото където излиза жилото от главата има месингови или алуминиеви втулки ,които ще се износят за норматив ,понеже са мислили да се трият с полимерни материали.
ssiderov - специалист
Колегата е прав!Ще даде фира главата!За тази идея май е по-добре да хванеш жилата на тези глави дет ги фиксират към тях.Така наречените алуминиеви на Орегон или подобна.Нали разчиташ да не се късат!Би трябвало така да е най-надежно!Но да почукваш и да чакаш да пусне,кой ли знай колко ще издържи!Режеш си ги на определена дължина,кербоваш и газз!Макари опасно според производителите на машините!
Неща да давам акъл за косенето.Зависи колко често косиш терена.От моя опит накратко да кажа,че избора на инструмент е малко относителен!Аз кося по-рядко щот не съм там на място.На 2-3 седмици и тревата става от 0,5 метра нагоре!Якичка корда 3 мм,квадратна и дет може трилъчев нож!Това може да понесе мойта машина с 2 конски сили мотор.Кордата е хубаво да е от два материала,че по-здрава!При по-редовно косене,може и обикновенна,жълта щилска да речем.Поздрави :)
манихеин - специалист
Както правилно забеляза един колега по-горе, темата се изроди в "Коса или коса, и каква да избера, и коя ползвам, и за коя какво знам".
Krass - майстор
Така е, по скоро тример или тример. А Аз си поръчах това http://www.argo-market.com/Products/Details/2291
kr1100 - майстор
keymaker написа:
Най вероятно ще успееш да скапеш главата доста скоро след това въведение ,а какво правим като падне тръбичката?
Боли ме за главата имам стара за проба. Едва ли ще падне сплескана желязна тръбичка / медна ще падне/. Водачите са алуминиеви , ноима пак от още по-стара глава с износена хиризонтална част пос синята полутопка.
Май хасковската фирма имаше някаков такова чудо с проволка

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: