Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nanobanano - специалист
Малко да повдигна темата.Според вас струва ли си ръчната косачка на бош АНМ 30 от кауфлан за 90лв?Мястото е 15 квадрата райграс,имам електрическа косачка и става перфектно,но се чудя на цилиндричната.Принципно ако я купя това означава,че електрическата няма да я ползвам повече никога за това питам дали няма да съжалявам.А и до колкото разбрах отделно трябва да си купя кош за тревата?
iva6ki - специалист
Аз лично не съм очарован от подобен тип косачки имайки предвид че са на цената на електрическа с кош, единственото предимство за мен е че заема по малко място и не се спъваш в кабел ама по тая логика един акумулаторен тример. :rolleyes:
Здравейте,
по темата

Гледам всички които косят по градинки от общината са с STIHL.
Реших и аз да купя.

имам Stihl FS 87 от 7-8 години.
Кося общо 3-4 пъти в годината по 1 декар.
До сега съм имал 3 ремонта по косата,центровка карбуратор, водачи на клапани, центровки, паричките дето държат клапана и т.н.
След 3-4 часа работа, след последният ремонт , счупи клапан, и задра в цилиндъра.
Ремонта е около 260-300лв.


Равносметката:
Първоначална инвестиция - 700лв
ремонти 300-400лв

И това за 3-4 пъти косене на година.
Ами то по-добре китайска.

Сега да попитам, търся нещо около 40-52 см3
и повече от 2 к.с.

Вашето мнение за Райдер/Райдър?
Пасват ли ножовете, кордовите глави?
За тази площ подходяща ли е?
Тревата, е занемарена, диф фийй или както там се казва, ще се реше с нож и дискове.
Рядко корда.

Благодаря Ви предварително за отговорите..
iivanov - майстор
Мдаа , ето един потърпевш от 4 mix технологията на щил . В сервиза им съм чувал , че често набивали клапани . За удължаване на ресурса се препоръчвало само синтетично , двутактово масло .
iivanov написа:
Мдаа , ето един потърпевш от 4 mix технологията на щил . В сервиза им съм чувал , че често набивали клапани . За удължаване на ресурса се препоръчвало само синтетично , двутактово масло .
Същото е като X-TORQ на Husqvarna. Технологията де. Не е тва причината.
Иванов, що си толко назлобен към Щильофките? Аз пък съм фен, ма не отричам другите марки.
....ииии за удължаване на ресурса, на коя да е двутактова машинка, препоръчвам правилното синтетично масло, правилното експлоатиране и поддържане.
Не пише колегата с кво масло я е подкарал, оставала ли е с гориво в резервоара дълго време, та дори и да презимува, със същото ли е палена напролет......
Сигурен съм, че няма да пропише или няма да е откровен. Освен това, косата е слабичка, а как ли е експлоатирана.
Горните, дето уш ги питам, водят до посочените проблеми.
iivanov - майстор
Трифоне , не бъркай 2 mix с 4 mix . Втората технология е хибрид между дву и четиритактов двигател . Иначе кво да му харесвам на щила ?!! Хуска ми даде проблем на четвъртата година и се размина с почистване . Щила ми в гаранция и му се одървят мембраните . За да работя трябва да ги "накисна" .
Иванов, за технологиите си прав, обърках. С 4 микса нямам досег.
За останалите неща си държа.
vrangelov - специалист
Интересно ми е какво ще кажат @koveslav и @dragozov по въпроса.
Да не би 4-MIX двигателят да е по натоварен? На два оборота на вала при 4-mix има един работен такт, а при 2-mix има два.
vrangelov написа:
Интересно ми е какво ще кажат @koveslav и @dragozov по въпроса.
Да не би 4-MIX двигателят да е по натоварен? На два оборота на вала при 4-mix има един работен такт, а при 2-mix има два.
А ти какво казваш?
Четиритактов двигател не е по натоварен от двутактовия, но само принципно.
Също така мога веднага да дам пример за 4 т двигател, дето е амнайси пъти по натоварен от аналогичен, по кубатура, двутактов.
4 микс е капризна технология и си иска своето, също както си го иска един мотор на Субару, да речем. Не моеш /не бива/ да му наливаш 5/40 ширпотреба.
Подпитваш хора, дето ще ти отговорят от обща култура, ако изобщо се случи. Нямам впредвид двамата.
vrangelov - специалист
Двамата са профита. Ще се радвам да напишат какво мислят.
И аз като теб си мисля, че може да е била стара сместа или неподходящо маслото.
Не дай си боже майстора при центровка да е нагласил оборотите като за двутактов двигател. Понякога и бензините не са стока.
На моите щилки не им сипвам бензин от лукойл, защото в техния бензин има добавен бензин Е10, демек био, еко...спирт.

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: