Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dragozow - майстор
В общината бачкат със Stihl, защото до миналата година имаха съотношение цена/качество/обслужване/наличности по-добро от Husqvarna. Ако попаднеш на подходящ и близък дистрибутор на Husqvarna също е възможна тази комбинация. От какво е блокирала машината не мога да кажа, трябва да се види. За китайките...аз косих с една 42 кубика 4 години преди да блокира, направи го в ръцете ми съвсем от нищо, бях косил зад магазина и обикалях с работеща машина в ръцете, угасна и повече не запали... В сервиза имаха под ръка един 52 кубика двигател и ми го сложиха, от тогава е косила може би още три години. Сега е на вилата, тази година е косила два пъти вече. Като загрее почва да губи центровка и не може да се форсира хубаво, ще трябва да я метна до сервиза за да я погледнат. Това не ми пречи на работата, защото си знам, че така прави и я оставям да почива. Преди седмица си смених свещ, нов самар, шлем с мрежа, разглобих целия редуктор за почисване и смазване, заточих ножа и си купих корда звезда. За X-torq технологията нямам лоши впечатления, създадена е главно заради екоизискванията, намалява разхода с 20% и емисиите с 60%. Марковите машини нямат нищо общо с китайските, но говоря за машини с цена 900+ лв. Косих с едно Hitachi 31 кубика, усеща се по-мощно от китайката 52 кубика, но струва ~500 лв. От Husqvarna и Stihl машините до 800 лв не ми харесват, вероятно бих купил само 525 rX.
Понеже колегата/по форум/ Трифон П.Трифонов , пита - отговарям
Никога не е стояла с бензин.
Винаги бензина се бърка на място и в количество за косенето на мястото.
Маслото е червеното на STIHL - в комплекта беше с косачката. Около шише и половина масло да е изгорила - имам още 1/2 от него. Второто шише го купих - аналог на пътвото.
Винаги кося на средни до високи оборити и гледам да не я напъвам.
Гресира се по предписание - на 8 моточаса.
Единствен минус е, че се коси април, май, и после чак другата година. Явно от стоене "се разваля".

Косихме 4 декара 1-2 април с 2 коси./fs 80 е другата/и на нея маслото е като моето, бъркаме от моето.
Коси се предимно на корда, рядко с нож/щил оригинален 2 лъча/.
Това е историята.

Сега се двоумя между
MTD BC 52 - 1.45 kW ,
BC 43 - 1,2 kW MTD,
Gardenia GС520 Profi,(или 43сс)
Gardenia MegaTools ВС520 или (43 сс)

или нещо в този диапазон.
Бюджет около 300лв.

Благодаря предварително


P.S. На тези коси мога ли да "завия" кордовата глава от STIHL-A?
Ако не става направо, някъде по-назад в темата бях чел за доработки? Идеи?
Това е главата
https://pao.bg/bg/konsumativi/glavi-za- ... -4mm-2108/

Прикачен файл

s-l1600 (1).jpg
s-l1600 (1).jpg (47.33 KиБ) Видяна 1922 пъти

Прикачен файл

glava-za-kosene-stihl-autocut-25-2-2-4mm.jpg
glava-za-kosene-stihl-autocut-25-2-2-4mm.jpg (15.06 KиБ) Видяна 1922 пъти
harvest - специалист
Взех един Stihl fs55 ,на сайта пишеше ,страна на произход Германия а получих това....Изображение да се притеснявам ли или да я джиткам
Изображение

Изображение
поне е произведена 2018 :roll:
Тази е една от най евтините коси. Какво друго може да се очаква? Хоби машините на Щил се правят в Китай.
Аз не намирам информация, на сайта, за тази коса. То зависи от кой сайт де. Аз се си ровя в Щил Бг. И такава техника си купувам лично от официален представител.
Професионалните се правят в Германия.
Джиткай, че сезона минава, а и гаранцията тече.
Прочети инструкцията, сипвай само пресен бензин, смесвай само колкото ти трябва горивна смес и само със синтетично масло от Щил. Когато няма да работиш дълго време с нея, бръмкай я докато изхарчи горивото. На двутактовите машини, от тоя сорт, им се нрави работата на "помпа". Пълна газ-10-15 секунди, пускаш педала. Разработката също така, но с почивки и по често помпиш газта. Никаква средна газ и средни обороти.
Купил си лека машинка, значи няма да събаряш гората, та няма да те съборят и "скъпите" консумативи.
harvest - специалист
купена е от голям магазин-да не го рекламирам, имам си и гаранция и всичко и ми трябва за почистване на двора и около него -максимум декар
plamen6703 - майстор
Няма проблем, че е в Китай, ниският клас е в Китай, средният клас е в САЩ и другите са в Германия. За 400 лв. толкова и ще ти върши работа! :partyman:
harvest - специалист
вече имам две блокирали китайки, и реших тоя път да взема нещо различно(а то какво пак китаец), притесни ме факта, че при нашия представител в града наличните 55-ци са произведени в САЩ поне по лепенка....
harvest написа:
вече имам две блокирали китайки,....
Разкажи за китайките! Да не бъркаш нещо в експлоатация, обслужване?
plamen6703 - майстор
harvest написа:
вече имам две блокирали китайки, и реших тоя път да взема нещо различно(а то какво пак китаец), притесни ме факта, че при нашия представител в града наличните 55-ци са произведени в САЩ поне по лепенка....
Снимай една такава "55-ца" да се види, че е произведена в САЩ, защото поддържам добри контакти с двама представители на "Щил" и са категорични, че са произведени в Китай. Като твърдят, че съотношение цена/качество е на добро ниво за машината. :partyman:
dragozow - майстор
harvest написа:
вече имам две блокирали китайки, и реших тоя път да взема нещо различно(а то какво пак китаец), притесни ме факта, че при нашия представител в града наличните 55-ци са произведени в САЩ поне по лепенка....
Ти имай предвид, че китайска машина и такава от голям производител със завод в Китай се различават много по качество.

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: