Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
plamen6703 - майстор
Нищо не режи и не прави, само заравяй в земята. Това е идиотоустойчиво и непретенциозно растение и няма да имаш грижи за вкореняването.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
muhala написа:
Малко в страни от темата... Аз ще засаждам утре. Взех 10 броя в саксии. Много корени имат. Даже немога да отделя всичката пръст. Незнам и колко и как да им отрежа корените и стеблата...

Дайте съвет.

Изображение
Тези ги посаждай така. Вадиш от саксията и посаждаш в дупката. Не махаш пръстта, не пипаш корените.
muhala - майстор
Здравейте,

След като ги купих, прочетох това http://www.hrasti.com/bg/saveti/item/13 ... -ligustrum.
Тогава ги извадих от саксиите и се опитах да махна пръстта, за да ги напоя във вода за един ден както е написано. Тогава видях колко са големи корените и попитах във форума. Вече храсчетата бяха във вода. На другия ден ги насях както ме посъветвахте, без да подрязвам каквото и да е, но храстите бяха във вода една нощ.

Трябва ли да подрежа стеблата ?
torbalan - Дървен философ
Като купих моите бяха високи около метър. Човека, дето ми ги продаде ми каза да ги отрежа до около 20 см. над земята, за да се разклонят... Послушах го, сега изглеждат добре.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
[
Последна промяна от n_a на пон ное 06, 2017 2:07 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
muhala написа:
Здравейте,
След като ги купих, прочетох това http://www.hrasti.com/bg/saveti/item/13 ... -ligustrum.
Тогава ги извадих от саксиите и се опитах да махна пръстта, за да ги напоя във вода за един ден както е написано. Тогава видях колко са големи корените и попитах във форума. Вече храсчетата бяха във вода. На другия ден ги насях както ме посъветвахте, без да подрязвам каквото и да е, но храстите бяха във вода една нощ.
Трябва ли да подрежа стеблата ?
Не сме те съветвали нищо такова. Контейнерните (саксийни) растения прото се преместват от сакията в земята. И си растат без сътресения. Които са вадени на корен, се киснат във вода за да живнат, да си проличат счупени коренчета, те се обрязват до здраво и да станат по-компактни. Аз си режа клоните на пролет. Може и на есен. Това се прави за оформяне на корона и за сгъстяване. Дано ти оживеят растенията
muhala - майстор
Здравейте,

Преди почти една година засадих 22 броя лигуструм от контейнери. С тях всичко е наред. Само един изсъхна.
Преди няколко дни купих от продавалника разсад лигуструм, който засадих като изрязах връхчетата както ми беше казано. Днес им е 4ти ден след засаждането. Около 3/4 позавехнаха. Листата им изсъхват и според мен ще паднат. Останалите изглеждат свежи. Наторих с НПК гранулиран тор. Според вас нормално ли е да съхнат листата и дали ще се хват ?
themask - специалист
Дали ще се хванат можем да хвърлим боб само... Единствено не е трябвало да ги ториш с NPK тор, защото идва зима - нито ще се разлистват тепърва, нито ще цъфтят. Трябваше да ги наториш с фосфорен тор - той помага за развитието на коренова система, съответно оцеляване през зимата.
Djack - специалист
чет окт 04, 2018 11:58 pmthemask написа:
Дали ще се хванат можем да хвърлим боб само... Единствено не е трябвало да ги ториш с NPK тор, защото идва зима - нито ще се разлистват тепърва, нито ще цъфтят. Трябваше да ги наториш с фосфорен тор - той помага за развитието на коренова система, съответно оцеляване през зимата.
NPK -то си е 1/3 фосфор!
muhala - майстор
Благодаря за отговорите. Нормално ли е да окапат листата или е сигурен признак, че разстението загива ?

Тема "Как се разсажда Лигуструм?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: