• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
На китайчето подаването на разтвора е гравитачно и проблема не е в това дали ще хвърли на 10 метра а това че като вдигна кюнеца на горе и резервоара вече е минал средата и притока след малко спира щото дюзата идва по високо от нивото. Не че спира на пълно успява и да засмуква но не ме удовлетворява. Иначе си мятка даже и на повече. Въздушната струя е достатъчно мощна че чак ще обрули шумата. Проблема според мен е решим само с едно коляно под 45 градуса да пренасочи струята само дето не можах да намеря такова PVC. То малко нестандартен размер по нашите ширини на Ф75 и намерих само на 15 градуса. Не че съм мерил тръбата колко и е, и карам на око но все ще го нагрея и намъкна и приспособя някак си. В недела ако не вали ще ударя и едно кадро на доработката и дам отчет дали става.
kaishew - специалист
Към Стефан-62,компресора е в къщи а с фреоновата бутилка си нося въздуха до мястото на пръскане.
Stefan_62 - майстор
kaishew написа:
Към Стефан-62,компресора е в къщи а с фреоновата бутилка си нося въздуха до мястото на пръскане.
Е така да, аз мислех, че компресорът е на количката и постоянно подава въздух към бутилката. Добра идея, но не се виждам да дърпам количката из лозето на къра, пък ако ме видят и хората от селото направо ще им събера очите :lol:, благодаря за споделената идея. :partyman:
kaishew - специалист
Е да хората имат право да се чудят и обсъждат,но данък обществено мнение не плащаме нали.Важно да е ефективно и лесно.Много ми харесва следното:Не ме мързи,но излишно не ми се работи!
Stefan_62 - майстор
kaishew написа:
Е да хората имат право да се чудят и обсъждат,но данък обществено мнение не плащаме нали.Важно да е ефективно и лесно.Много ми харесва следното:Не ме мързи,но излишно не ми се работи!
Абсолютно си прав, но примерно мен не ме устройва твоят вариянт, въпреки, че е добро решение. Затова мисля да вложа малко пари да закупя моторна пръскачка, което ме устройва относно посеви те ми. :drinkers:
Stefan_62 - майстор
vrangelov написа:
Моята е Stihl SR 420.
Здравей, четох че с този модел може да се разпръскват "гранулати и посадъчни семена ", някъква допълнителна приставка ли се слага или се използват някой от дюзите в комплекта.
п.п. А имали в комплекта дюза за двойно /странично/ разпръскване?
vrangelov - специалист
Здравей!
Дават ѝ, че може, но аз и това нямам. Купува се един комплект отделно. Намерих го в интернет, да ти го покажа, а и аз да си го спомня, как изглежда(стр. 136).
С пръскачката в комплекта има 3 решетки, които насочват струята. С едната, тази която аз най-често използвам, струята става къса и широка. С втората, тази, за която питаш, струята се разделя на две. Аз я използвам рядко, когато растенията са още ниски. И с трета струята се насочва на 45° спрямо тръбата. Използвал съм я много рядко, да пръскам листата само отдолу. Без решетка пръскам един орех, но пак не го стигам до горе.

Поздрави!
Stefan_62 - майстор
Извинявам се, но хайде колеги давайте съвет, коя от двете, че съм пред дилема :? :
http://stihl-pv.com/SR430.php
http://www.oleomac.bg/product.php?ProductID=53
Последно съм се спрял на двата модела и двата ми харесват и устройват, но коя :?
За "Щилката" ми казаха от фирмата, че е на 930лв. като аз си поемам транспорта.В комплекта влизат и три броя дюзи от които едната е за двойно разпръскане/ което ме устройва за лозето/. За "Олеото" фирмата поема транспорта до купувача /когато няма дистрибутор в даденият регион/, но при нея трябва да закупя допълнително този двоен разпръсквач който струва 66лв. и реално излизат почти на една цена 930/916 лв. Знам, че Щил си е марка от класа, но и "Олеото" ми харесва :) , така че моля за съвет. :drinkers:
iivanov - майстор
Стефане, обърни внимание, че щил sr 430 е само за течни препарати. За прахове и гранулати е другия-450.
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Стефане, обърни внимание, че щил sr 430 е само за течни препарати. За прахове и гранулати е другия-450.
Това го видях Иво, но какво ще рече това, че не може да се използва примерно разтворен във вода Ридомил Голд или Дитан например. Или става на въпрос за използване на препарати в сухо състояние. Аз досега никога ни съм прашил, виж ако става за разхвърляни на гранулирана тор тогава бих се замислил за него модел.
Последна промяна от Stefan_62 на пет юли 04, 2014 3:28 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Съвет за моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: