• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lov - майстор
Имах защото ми се налага да пръскам почти вертикално на някои места а и като съм пък от далеч на дървото много материал ходи и на страни. А проблема си го реших вече с едно PVC коляно на 45 градуса. Случайно попаднах на такова в един магазин и от мерак го сложих, че и пробвах днеска.
Гледам че се надпирате и за разпръскване на гранулирани препарати. Китайчето го може и това. Има си всиките усталъци за тази цел. Не съм го пробвал защото не ми се налага но вероятно ще върши работа. Относно дали китайче или скъпа машина всеки си има глава на раменете. Ползвам я 4-5 пъти в годината за по час и половина със всичките почивки правене на разтвори. Да затворя едни хиляда лева не ми се вижда разумно.
А за утре съм решил да се подготвя с предварително направени разтвори в 20 литрови туби и да не се помотвам много. Колегата ме подсети за поставката дето все не ми остава време да я направя. За сега пшолзвам багажника на колата но една трикрака сгъваема масичка ще е много полезно нещо и необходимо нещо.
lov - майстор
Понеже получих това на лични и предпочитам да отговоря в темата.
Stefan_62 написа:
Заглавие: Съвет за моторна пръскачка
lov написа:
. Ползвал съм го точно 2 пъти до сега и голям кеф.
-МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 2:45 am
lov написа:
Ползвам я 4-5 пъти в годината за по час и половина със всичките почивки правене на разтвори.
- Мнение Публикувано на: Съб Юли 05, 2014 10:35 pm
:?
А ми какво се чудиш виж кога беше промоцията в Пени на тези пръскачки. Гледам 4 декара сливова градина и пръскам толкова пъти годишно. До сега с ръчната но ми се откачаше ръката от помпане. Какво друго очакваш да напиша. Е можело е да напиша ''ще я ползвам 4-5 пъти в годината''. Ако за това се хващаш здраве му кажи. А ако се чудиш защо по това време на денонощието ми е първия пост. Ами просто не можах да спя от нерви заради некъдърни майстори. Толкова бях бесен че поръчах да им предадат ''да отидат на църква и да си запалят свещичка за късмет щото не можах да ги намеря''. Смятай какво ми е било и отмарях да ровя из форума. То още не ми е минало и за това не съм качил снимки в темета за майсторите калпазани.
Има и колега от форума дето искаше да обсъждаме нещо и аз му отказах че бях избръмчал и може да потвърди.

Ако пък си искал да питаш нещо по добре в темата няма какво да крия нали за това е форума.
iivanov - майстор
Не, Тани, не разбра, за какво е шегата.Lov писа , че има проблем, като вдигне вертикално накрайника-за това беше.Иначе за стойката съм абсолютно съгласен.Все пак едно такова животно тежи 28-30, че и нагоре килограма. :partyman:
Stefan_62 - майстор
lov написа:
Ако за това се хващаш здраве му кажи.
:lol: Не се сърди, просто ми стана интересно, че се получава разлика в мнението ти за ползване в рамките на два дни. Затова и ти го изпратих и на лични, не съм искал да се заяждам :drinkers:, но някой по-заядлив колега :-D може и да го пусне в "Бисери". Нищо лично, извинявай, ако съм те засегнал, жив и здрав :drinkers: Колкото до пръсканията, аз пръскам по една схема на "Агропал" /някъде в темите бях пуснал линка на схемите/, там дават за дърветата и лозето 7-10 пръскания през различните фази на растеж и плододаване. Като включа и пръскането на зеленчуците може би се събират 15-20 пръскания в годината, пък ако се окаже и дъждовна смятай. :partyman:
lov - майстор
Те не са дни а часове.

При мен нещата са доста зле. Една година имат друга нямат. И всичко заради капризи на времето. Точно кога е цъвтежа и като падне някоя слана и всичко отива по дяволите. Сега съм се нагласил за довечера и тръпна че след тези градушки не знам дали ми се е разминало. Още няколко човека се занимаваме да си гледаме градините та няма и кого да попитам. И като се случи така ги зарязвам до следващия сезон. Така че понякога може и да направя и 2-3 пръскания за годината включвайки и зимните. На вилата за 7-8 дръвчета не си заслужава даже да я цапам и ще карам с ръчната ако трябва.
Stefan_62 - майстор
lov написа:
На вилата за 7-8 дръвчета не си заслужава даже да я цапам и ще карам с ръчната ако трябва.
Вярно е за 7-8 дръвчета не си струва с моторната, но при мен нещата са други на село 70 дървета в двора + лозе и още едно на къра и с ръчната вече ми идва малко зор :lol:
lov - майстор
Ами оказа се че не са били глупави китайчета като не са сгънали тръбата под по голям ъгъл. При пробите не усетих но реактивната струя натиска яко. А аз допълнително доогънах оригиналната тръба. Е в началото ми беше малко трудно но после му хванах цаката да не държа за дръжката и работата стана. За няма час наръсих но сливи ще има колкото за мая. 3 строшени дървета и доста пообрулено. Явно бурата е била голяма.
А като споменаваш вилата понеже ми остана разтвор та ръсих и там и реших да пробвам другата екстра. Въздушна метла. И старата окосена трева дига от земята. Пометох си пътеките както жената не ги е мела. Само да не им стане навик да ме кара да върша и тая работа.
Ето я машинката. За сега доволно за тези пари. пък като се счупи ще купим нова.

П.П. Мислете си за преносима масичка. Теглих си мислено една дългосвиреща щото ме домързя да стъкна нещо на бързо. Единия път я изтървах от багажника докато се опитвах да я кача на гърба. А и всеки пък като я качвам все закачам лоста за подаване на газта. Така я угасих един път та всичко от начало. Преди имах помощници и захитряха и сега няма кой да ми полее да си измия очите на края. Та ако имаше масичка щеше да е лесно и това.

Прикачен файл

P1000774.JPG

Прикачен файл

P1000776.JPG
Stefan_62 - майстор
Здравейте момчета, понеже вчера беше ден за размисъл :lol: и не можах окончателно да реша коя от двете пръскачки / Олео мак-МВ 80 или Щил SR 430-на нея се спрях/ да поръчам, то днес се стигна до хвърляне на чоп /с монета/ :lol: . Ами последно се падна да поръчам Щилката и без да се двоумя по-вече се обадих във фирмата и я поръчах. Сега я очаквам утре или в сряда да пристигне и след това да я изпробвам. И двата модела ми харесваха, но мисля че съдбата ми предложи по-добрият вариянт. Ами това е, пък квот сабя покаже. :drinkers:
vrangelov - специалист
Поздравления! Със здраве да си я ползваш! Една моторна пръскачка е незаменим помощник. Ще видиш с колко по-голям мерак ще ходиш да пръскаш. Освен това ще споделяме опит.
Ако би приемел съвет от мен, купи ѝ от зеленото масло, а не червеното! Аз докато я разработвах ѝ слагах по 22,5 ml/l.
Казаха ли ти (знаеш ли)как се разработва?
iivanov - майстор
vrangelov написа:
Ако би приемел съвет от мен, купи ѝ от зеленото масло, а не червеното!
:lol: :lol: :lol: Стефане, спомняш ли си на лични, какво писах? За скъпите масла и т.н.
Хубава машина избра-да ти служи дълго.
Относно маслата-не е задължително да вземаш брандирано масло за резачки.Излишно скъпо е.Големите производители (щил и хускварна не са) произвеждат двутактови масла, които отговарят на стандартите за резачки.Търси масла стандарт API TC+ или аналогичните по другите стандарти.Последно си вземах наливно YGOL пълна синтетика за ...14 лв/л. :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съвет за моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: