• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
vrangelov написа:
Ако би приемел съвет от мен, купи ѝ от зеленото масло, а не червеното! Аз докато я разработвах ѝ слагах по 22,5 ml/l. Казаха ли ти (знаеш ли)как се разработва?
Благодаря, но първо да я получа. Зеленото имаш в предвид което е на Хускварна ли, или и Щил имат зелено :? . Не са ми казвали как да я разработя, но ако споделиш ще съм ти благодарен :prayer: Като я поръчвах разговарях с шефката на фирмата и просто набързо и обясних за кой модел става на въпрос, кординати за изпращане и каква е гаранцията, че получавала стока и бързаше. Е поне обеща, че като я изпрати ще ми звънне и тогава ще попитам, но както казах ако споделиш как да я разработя ще съм ти благодарен :drinkers:
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
:lol: :lol: :lol: Стефане, спомняш ли си на лични, какво писах? За скъпите масла и т.н.Хубава машина избра-да ти служи дълго.
Относно маслата-не е задължително да вземаш брандирано масло за резачки.Излишно скъпо е.Големите производители (щил и хускварна не са) произвеждат двутактови масла, които отговарят на стандартите за резачки.Търси масла стандарт API TC+ или аналогичните по другите стандарти.Последно си вземах наливно YGOL пълна синтетика за ...14 лв/л. :-D
Благодаря Иво. Прочетох за маслата, аз по- принцип първоначално когато купих моторната резачка ползвах на Хускварна /ех мераци да е същото :lol: /, после като ми се окоти косата и я пращах на доктор започнах да използвам и за двете машини масло на Щил. Не, че е било виновно маслото на Хускварна /но сега ми стои като резерв/, но тогава майстора който ми ремонтира косата ми препоръча да ползвам на Щил, уж било по-добро. Ще потърся от това което ми предлагаш, въпреки, че и на Хускварна и на Щил литърът струва почти на същите пари. Колкото до машината и двете много ми харесваха и както писах понеже не можах да реша коя, оставих на съдбата да реши :lol: и затова хвърлих чоп и квот се падне :lol: :drinkers:
iivanov - майстор
Stefan_62 написа:
въпреки, че и на Хускварна и на Щил литърът струва почти на същите пари.
Хм, за щилското зелено не съм се интересувал, на XP на хускварна го намирам на 37+ лв.
PS Прегледах сега малко инфо за щилското зелено, ами определено изостават.Полусинтетика, аналогично на хускварна LS+...
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Хм, за щилското зелено не съм се интересувал, на XP на хускварна го намирам на 37+ лв.PS Прегледах сега малко инфо за щилското зелено, ами определено изостават.Полусинтетика, аналогично на хускварна LS+...
Значи преди 4-5 г. когато купува резачката, купих и 1л. масло и струваше около 15-на лв., сега не им знам цената. Миналата година си купих 0.500мл. на щил и струваше 8лв., така че литърът предполагам е около 15-16лв., но трябва да проверя пак като се прибера може и да са му вдигнали цената. Гледах маслото което ми препоръча, но пише че е за мотори, джетове и т.н., няма ли да създаде някъкъв проблем на земеделската техника :? , все пак двигателите на моторите и джетовете са по-висока кубатура и по-оборотни според мен.
Илчо Илиев - майстор
Stefan_62 написа:
iivanov написа:
все пак двигателите на моторите и джетовете са по-висока кубатура и по-оборотни според мен.
Приятелю, не са по-оборотни,а кубиците не са от значение..
Според мен по-добре си вземи масло за резачка,каквото ти си имаш, слагай както си знаеш(25-30 мл/л) и газ, разликата от резачката е,че няма шина с верига, все същия мАтор-двутактов високооборотен...
Не знам за каква разработка става дума,но щом на резачките , където има по-голямо натоварване, препоръчват да се разработват на обороти,но с чести почивки, иначе работа ''на място'', на тихи обороти не е добра идея....няма добро охлаждане,а все пак моторчето е още ''стегнато'' и бързо грее...
Дано си доволен от избора си и дълги години да ти служи безаварийно!!!
:partyman: :partyman: :partyman:
Stefan_62 - майстор
Благодаря приятел, моторният трион като го купих директно го подкарах на 10куб. дърва, косата също директно на голямата трева, е не съм ги зорил хамалската, но и не съм им правил специални разработки, но може и да е хубаво. Най вероятно по-малко работа и натоварване отначало, пък после газ :lol:
vrangelov - специалист
Stefan_62 написа:
...Най вероятно по-малко работа и натоварване отначало, пък после газ :lol:
Добре е, че го знаеш. Давай смело!


iivanov написа:
..Прегледах сега малко инфо за щилското зелено, ами определено изостават.Полусинтетика, аналогично на хускварна LS+...
Май ги взимат от едно и също място и им слагат различни етикети, ама карай.


Щил имат три вида масла - минерално(HP), полусинтетично(HP Super) и синтетично(HP Ultra), и една бензинова смес(MotoMix). Синтетичното и бензиновата смес не се предлагат в България.

Поздрави!
Stefan_62 - майстор
Ами както писах за резачката и косата използвам червеното на Щил и не съм се заглеждал минерално ли е или синтетика, но съм доволен от него.
iivanov - майстор
Понятие "масло за резачки"няма.Има "високо натоварени двигатели с ограничено охлаждане".А всички съвременни двигатели, независимо дали извънбордови, на мотори или резачки са такива.И си искат най-висок клас масло.Това е цената на многото хала от малка фъшкия. :-D АPI TC+е най-високия клас двутактови масла, доколкото знам и е най-доброто за новата придобивка. :partyman:
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
АPI TC+е най-високия клас двутактови масла, доколкото знам и е най-доброто за новата придобивка. :partyman:
ОК, ще търся от него :drinkers:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Съвет за моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: