• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Аз пак да се върна на моята "борба". В крайна сметка поливната система тръгна с първия, китайски контактор, защото се оказа, че втория "по-читавия" е с прав ток на бобината :rolleyes:. Ама както каза колегата hidrazin по-горе - "баси", горе долу там са ми знанията по електротехника. Малко забива от време на време контактора и иска разклащане :shock: :shock: :shock: , но какво да се прави, омръзна ми да купувам програматори. Ако знаех от начало щях направо към ел.пресостат да се насоча, ама за сега ще карам така, пък ако се бъгне пак трайно системата, ще си купя пресостат.
Друг проблем, който ме дерзае сега е, че системата вероятно засмуква въздух и няколко часа след като спре да работи помпата /самозасмукваща, която черпи от кладенец - 3 м. до водното огледало и има още 2 метра надолу до края на тръбата/ системата се изпразва и после без моя помощ /обезвъздушаване/ не може да засмуче. На края на засмукващата тръбата съм монтирал възвратен клапан с мрежичка, месингов с пружина и въпреки това водата минава явно през него, което не мога да си го обясня. Обработих наново всички връзки с резба до изхода на помпата, четох във в форума да намажа с грес и това ще пробвам, но искам да питам дали не е по-добре да монтирам още един възвратен клапан след помпата, за да се опитам да спра теча. Втори вариант е да сменя засмукващата тръба с полипропиенова, за да елиминирам бързите връзки, ако от там изтича най-долу. Знам че най-добре е да сложа пресостат, но пак трябва да дам 100-тина лева и "да се предам" на пустите му контактори, пардон релета, които мислех, че ще са най-изгодния вариант. А както често се случва в живота, най-изгодните варианти никога не са най-сполучливите.
Ще бъда много благодарен отново, ако подскажете накъде да вървя. :? :? :?
yanko78 - специалист
Прегледай всички връзки и ако можеш ги минимизирай до минимум. Възможно е и възвратният клапан да се е "прецакал" /заседнало камъче, песъчинки/ и той да изтърва. Аз смених 2 клапана и на третия, вече всичко заспа. Моя колектор първоначално го направих с пластмасови елементи, но не ми хареса и сега всичко ми е на метал, калчища с тефлон, яко затягане и всичко пее в момента. Сещам се също, че в началото в клапаните също засядаха песъчинки и от там също ми падаше налягането и помпата се включваше през 20 секунди. На тях има една врътка, която се отвърта по време на работа /когато тече вода през клапана/ и каквото е заседнало излиза. Ако пак не затваря клапана, можеш и да го разглобиш за да се почисти. Успех!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Съвети Автоматична Поливна Система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: