• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vsterev - специалист
Andri01 написа:
Някои магнет вентили се нуждаят от налягане на входа за да отворят при подаване на напрежение!!
А нормално ли е ако няма вода /работи на сухо/ да бръмчи /жужи/ силно, притеснява ме, че ако това му е нормалното ниво на шум ще ми пречи на съня при нощното поливане ?
Andri01 - майстор
Има различни вентили.някои"жужат" и при работа т.е. с вода,други са по тихи. Включи го на някоя тръба с вода и ще видиш. За капковото си аз ползвам обикновени вентили от пералня,монтирани в кутия. Евтини,тихи и...работещи :).
hidrazin - майстор
vsterev написа:
А нормално ли е ако няма вода /работи на сухо/ да бръмчи /жужи/ силно, притеснява ме, че ако това му е нормалното ниво на шум ще ми пречи на съня при нощното поливане ?
Че то какъв чеп ще търси тоя клапан в къщата/спалнята/банята...
Клапаните се слагат на двора - или в главната шахта или в специални малки шахти.
Изображение
Andri01 написа:
За капковото си аз ползвам обикновени вентили от пералня,монтирани в кутия. Евтини,тихи и....
...и ОПАСНИ. Не ми е изпила чавка мозъка, че дори и да си помисля за такава глупост...
:partyman:
Andri01 - майстор
Сериозно? И кое им е опасното ,бе хидра? А глупавите производители на перални ги монтират!? :?
vlax - майстор
Andri01 написа:
За капковото си аз ползвам обикновени вентили от пералня,монтирани в кутия. Евтини,тихи и...работещи :).
Колко време ти е поливането,не загряват ли, не се ли опичат,как са издържали до сега,от колко време ги ползваш? :shock:
Andri01 - майстор
От 4 години,монтирани в кутия. Не се опичат,работят около 20-на минути дневно в зависимост какво се полива. Управляват се от компютъра. водата е от 120л. варел,който се пълни от водопровода с поплавък. Е,зимата се прибират разбира се,заедно с всички шлангове.
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
А глупавите производители на перални ги монтират!? :?
"Глупавите" производители на перални ги монтират в перални с метален заземен/занулен корпус.
Що ли пък някои производители взели че сложили на тея "безопасни" клапани и клема за зануляване/заземяване?
Тъпи хора ейййй... :lol: Всеки сам си носи раничката ... Аз едно знам - "ток и вода" хич не се харесват.

Изображение
:partyman:
Andri01 - майстор
А какъв е проблема да се заземят и извън пералнята? "ток и вода не се харесват"-прав си! То в пералнята няма вода,или поне в твоята!А? хидра,знаеш не малко работи-евалла! Но все пак не може във всичко да си номер 1,нали? Хайде ,остави и други хора да знаят по нещо,особено ако това им е професия!Нямам в предвид себе си,но много често обиждаш ,без да си даваш сметка! Не е хубаво! Но въпрос на характер,все пак! Ако можеш-добре,ако не можеш - здраве да е!!! :partyman:
hidrazin - майстор
Ми като знаят нека се изявят със знания. Кой ги спира?
Ето например на ТОЗИ - шапка му свалям.... Може и шапки, много шапки...
Лошото е че много хора дето нещо им е професия, нищо не разбират от нея или карат през пръсти, или са спрели развитието си някъде в началото на 90-те... :-D
Сорри ама такава е голата действителност...
Та за клапаните - аз лично не го одобрявам това с клапание от перални ноооо... Нали казах?
Всеки си носи раничката...
Освен това едва ли човека ще ги използва за капково. По-скоро за поливане на трева.
Не всеки си мисли само за домати и пипер. :-D
А за трева не стават - малък им е дебита.
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Съвети Автоматична Поливна Система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: