Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Йордан - специалист
iivanov написа:
Чираче написа:
Само от мед...
Що? Медните соли да не са по-малко отровни? А ябълките ги ползвам само за основа. Захар му е майката.И повечко чакане.
Тук не става въпрос за варене на ракия в цинкова среда,а ябълките ги варих в цинков варел докато се размекнат и след това ги прехвърлих в бидон,за оцет въобще не говорим.
Krass - майстор
За метиловия алкохол си прав, затова задължително втора преварка и отделяне и изхвърляне на 1.5-2% от обема на казана първак при всяко варене.
Това не е точно така. Виж тук.
http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic ... 797#p44797
КИМИ - специалист
iivanov написа:
Захар му е майката.И повечко чакане.
:-D Krass вече ме овика по-горе, че добавянето на захар и вода било вредно и
ще ти се скара и на тебе че "така не е библейско" :-D , въпреки, че ние така си
вадим повече. Всеки си знае все пак, 1000 ракиджии-1000 начина. :rock:
Krass написа:
Това не е точно така. Виж тук.
http:rakiata.com...
В тоя форум са се събрали теоретици- дебелоглави професори пенсионери и друго мнение не допускат, отдавна съм им пял на тия. :rock:
Йордан - специалист
Krass написа:
За метиловия алкохол си прав, затова задължително втора преварка и отделяне и изхвърляне на 1.5-2% от обема на казана първак при всяко варене.
Това не е точно така. Виж тук.
http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic ... 797#p44797
Не мога да разбера каква е връзката на цинка с линка.
iivanov - майстор
КИМИ написа:
:-D Krass вече ме овика по-горе, че добавянето на захар и вода било вредно и
ще ти се скара и на тебе че "така не е библейско" :-D
Колко е библейско не знам,ама ако Krass ми дойде на гости, ще го поя до насиране ,а на сутринта ще има само сухота в устата. :partyman:
Йордан - специалист
iivanov написа:
КИМИ написа:
:-D Krass вече ме овика по-горе, че добавянето на захар и вода било вредно и
ще ти се скара и на тебе че "така не е библейско" :-D
Колко е библейско не знам,ама ако Krass ми дойде на гости, ще го поя до насиране ,а на сутринта ще има само сухота в устата. :partyman:
Аз материала за ракията ще си го направя-със захар или нещо друго-мен ме интересува дали е вредно варенето на ябълките до омекване и подготвянето им за материал за ракия в циков варел и то при положение че част от цинко на варела се еотделил.
Krass - майстор
Ооо, в никакъв случай не съм против захарта. По-горе исках да кажа, че е малко и има опасност да се вкисне. А че оспамихме темата, така е. Спирам до тук. И знайте, че не от захар боли глава, а от ацеталдехида и от количеството на изпития еликсир разбира се. :partyman:
lov - майстор
Туряй шекера и не се бой. Но за такава ракия само преварка. Ако можеш следи температурата в казана и отдели добре метиловия алкохол. Ябълките са склонни при ферментацията да отделят в повечко такъв.

И да по питам колегата Чираче знае ли каква е разликата между неръждавейка дето я лови магнита и такава дето не за да дава такива категорични мнения.
КИМИ - специалист
Йордан написа:
Аз материала за ракията ще си го направя-със захар или нещо друго-мен ме интересува дали е вредно варенето на ябълките до омекване и подготвянето им за материал за ракия в циков варел и то при положение че част от цинко на варела се еотделил.
Баце, цинка е отровен само в чисто състояние, тука имаш евентуално соли с участие на цинк, които трудно или почти невъзможно да се изпарят и да преминат през лулата. Ако толкова се боиш- изхвърли го и зареди нов. Ако само си сварил във варела няма начин да разяде цинка за 2 часа, ако са стояли дълго във варела е друго, но само от 1 варене цинка не може да корозира.
За начина на приготвяне на материала- прочети ми най-горното мнение в темата и махни това предварително варене- "това не е библейско" :-D , както се казва, че верно оспамихме темата. Спазвай съветите горе-долу, все пак винарството не е точна наука като математиката, има и доза мистика.
"На вкус и цвет, друзей-нет". :rock:
Johny - майстор
Krass написа:
Само маята не разбрах за какво е. Козунаци ли ще правиш, или нещо друго тестяно.
Tова че не си разбрал си е твой проблем. Ето рецепта, която използвахме в Либия:
-10 кг. захар, 30 л. вода, бурканче доматено пюре, кутийка хлебна мая и .... 30 градуса на сянка :-D . Вземаш от материала в джезвето, слагаш го на котлона и драсваш кибрита. Ако огъня стигне до тавана, значи е готов за дестилация :partyman: .
Рецептата е преминала пълна проверка на поколения гурбетчии.

За ролята не маята и другите компоненти си търси отговор сам.

Тема "Цинка вреден ли е за материала за ракия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: