Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
voxo - специалист
Интересува ме дали някой е ползвал ел. косачката на въздушна възглавница на Bosch ALM28.
Моля кажете дали става за неравен терен, с какви ножове работи (корда, метален или пластмасов нож).
Мерси предварително
evdoki - специалист
Аз съм ползвал.Работи на къса трева, ако е малко по дълга е доста зор /както за теб ,така и за косачката/.С пластмасови ножове, раздробява тревата и я разхвърля / не я събира- за мен е минус това/.За мен не струва , но ти си решаваш
voxo - специалист
На мен тревата не ми трябва, така че нека я разпръсква.
Но ме интересува, ако има камъни и клечки дали ще е проблем?
А тревата е около 15 до 30 см височина. А на наклонен терен как работи?
Дали не е по-добре стример?
Тани - модератор
Явно не си косил с тример! Аз лично гледам да го ползвам само в краен случай - на труднодостъпни за косачката места - около дървета, огради и където има много камини и не е възможно косенето с косачка. Тревата трябва да я събереш , ако не искаш да задуши тази която трябва да порасне под нея! 30 сантиметрова трева е почти невъзможно да се коси , така че е по-добре да не допускаш да порасне толкова - по-често косене.
myrchak - специалист
voxo написа:
Интересува ме дали някой е ползвал ел. косачката на въздушна възглавница на Bosch ALM28.
Моля кажете дали става за неравен терен, с какви ножове работи (корда, метален или пластмасов нож).
Мерси предварително
:-D
:не знам за ел косачка ама гледах оня ден мангалите косиха в школото дет работя -с моторна на хусварна на гърба се слага и махаш като с коса ! - с корда няма равно няма криво ! смаян съм -не е от значение и височината на тревата и 1 метър да е !
само дето е скъпа -около 1000 лв :sad:
ivtabov - специалист
voxo написа:
:не знам за ел косачка ама гледах оня ден мангалите косиха в школото дет работя -с моторна на хусварна на гърба се слага и махаш като с коса ! - с корда няма равно няма криво ! смаян съм -не е от значение и височината на тревата и 1 метър да е !
само дето е скъпа -около 1000 лв :sad:
Ми.. то като ще махаш като с коса, не е ли по-добре с ........коса?
Гледах подобно нещо, прилича на тример, но е с метален нож. тежи доста - ще ти откачи рамото.
Преди време в Практикер видях някаква ксачка на Бош, която е на принципа на ножиците и струва около 300 лв. Днес ще мина да я огледам подробно и ще напиша модела.

Тема "Въпрос за косачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: