Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivouz - специалист
dadko кажи някакви цени ако може че моите май няма да ги бъде.Благодаря
hidrazin - майстор
Е няма защо. Не е тайна. :-D Аз асмалъка май го направих основно с десертни сортове и то различни. :?
Стават за ядене и за ракия. Даже и някакво вино може да направиш от тях, нищо че са смесени сортове.
Просто това ми харесва на мен и това ми трябва. Всеки си решава за себе си.
:partyman:
ivouz - специалист
Благодаря ви момчета!
hidrazin - майстор
ivouz написа:
...Миналата есен купих и засадих няколко лозички за асма ,лятото тръгнаха и стигнаха около 1,20см. височина пръсках за мана но,след това листата им опадаха и пръчките изсъхнаха до долу....
За колко лозични става дума и от къде ги взе? Много странно че всички са си заминали.
Както ти казаха вече - провери дали са напълно изсъхнали. Гледай обаче присадката/калема дали е още жив.
Иначе може и да избият но от основата а тя е дивачка. И аз така се прецаках преди години.
Уж избиха и тръгнаха нагоре а то било от дивачката. Калема си заминал. Сега са се качили на асмата и се чудя какво да ги правя. :?
Жал ми е да ги изкореня и ще пробвам да ги присадя. Миналата година пробвах ама нещо не ми се получи. :x
Пък са станали по 3-4 сантиметра дебели. Ако не се получи и тази година ще играе кирката.
:partyman:
stonesour - специалист
Аугустата на ИЛВ е десертен бял сорт, който понася минимално до нулево пръскане. да го имате предвид, ако ви мързи да пръскате :wink:
ivouz - специалист
Точно от това се опасявам че,ще избият не от присадката
20 бр. по 6лв. от sortovisemena-bg.com .Не бяха лоши аз нещо май ги прицаках.
teon - специалист
...годината беше много дъждовна...вероятно обикновената маната ги е довършила...
Boychev - помощник
Здравейте,някой пробвал ли е да качи сира на асма?

Тема "Винен сорт грозде-подходящ за качване на асма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: