Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Johny - майстор
+1 за Раундъп и подобните му. Проверено, изпитано, потвърдено :-D . Концентрация поне 1,5 пъти над тази от етикета - 2 дръвчета напръскани което е странно - есента, но напролет бяха достатъчно изсъхнали за печката.
al4o - специалист
hidrazin написа:
Определено няма да стане с един път. Лятото поне 3-4 пръскания.
Чакаш да изкара достатъчно листна маса и тогава пръскаш. Препаратът се поема през листата.
Пръска се при висока температура на въздуха а не сега или когато е студено. Тогава няма такъв ефект или е никакъв.
Използвай Глифозат като увеличиш дозата и в пръскачката добави 2-3 шепи разтворена амониева селитра.
Селитрата усилва действието на глифозата и "ефекта" е много по-добър. Лично пробвано и то многократно.
Листата на някои плевели и растения имат восъчен налеп или са мъхести.
Това не позволява на препарата да се задържи по тях и той не върши никаква работа.
Използвай прилепител или нещо друго дето намалява повърхностното напрежение.
Например някакъв миещ препарат от сорта на Веро-то.

Това лято и аз имам да се боря с това чудо. Не мие в двора ами срещу двора, от другата страна на улицата.
Там има нещо като площадче за което никой не се грижи (кметство, община...) и всеки от комшиите си чисти срещу неговия си двор.
Иначе става отвратителна джунгла. За мой "късмет" срещу моя двор се е развъдил яката повет.
Голяма напаст и много трудно се маха.
Изображение
:partyman:
Е с тази гад и и аз бера ядове :axe: Раундъпа почти не му прави впечатление,ще следя темата да видим кои как го е гътнал :)
EDI - майстор
Аз от няколко години пръскам с ГЛИФОГАН треволяка на вилата, върши ми добра работа, до сега няма пропуск.Трябва след пръскането поне един ден слънчев и без валежи, да се усвои добре.Върши работа и ако има няколко часа между пръскане и валежи, ама тогава има пропуски.Това със селитрата, дето казва ХИДРАЗИН не го бях чувал, може да пробвам, май имах някъде една торбичка.
egomen66 - майстор
На първата снимка е след две годишно облагородяване . На другите снимки е от тази пролет. Не е в мястото ми , но ме дразни и ми закрива гледката. :yawinkle:

Прикачен файл

IMAG0689.jpg

Прикачен файл

IMAG0759.jpg

Прикачен файл

IMAG0755.jpg
nikolson - майстор
Според мен, листен тор вместо селитра ще е с по-силен ефект. За Арсенал съм поръчал да проверят в Турция. Между другото глифозата, който ми носят от там е с по-висока концентрация на активно вещество. Като стана дума, покрай ровенето за арсенал някъде попаднах на СМЕРЧ-147 (не претендирам за точност, даже и не помня къде). Търсехме препарат за един черен път и просека около 5-6 метра.
Илчо Илиев - майстор
Благодаря ВИ от сърце!!!
Имам известна представа от растителна защита( 3-4 г я учих),но от 30 г не съм се занимавал с това и исках да видя кое как е сега,а и личния опит е най-добър, това дет го пишат из книгите ,не става по нивите.....
Ще направя както казвате, ще изчакам да се раззеленят гадините и ще ги атакувам ако трябва с концентрат, само не знам дали няма да съсипя и посева, все пак вятъра може да отнесе препарат и над него :? ..
Абе на лято, живот и здраве ще се борим с тая напаст...
egomen66 - майстор
Един съвет , ако не те обижда . Купи си един пулверизатор само за отровни препарати струва около 5-7 лева. Аз имам голяма пръскачка но за тези цели използвам такава. :yawinkle:

Прикачен файл

thumb_127.jpg
thumb_127.jpg (32.82 KиБ) Видяна 7803 пъти
Илчо Илиев - майстор
Благодаря за съвета,в никакъв случай не ме обижда,аз си го мислех същото, няма начин да пръскам с една и съща пръскачка,че майтапа ще е голям....
Johny - майстор
И к`во ша напрайш с тези 2 л.?! Я си вземай пръскачката . След това измиваш 2-3 пъти с вода и си готов. Колкото за посева, аз пръсках есента, след гроздобер, но при наличие на листна маса и има ефект.
ESPACE - майстор
Боже, с 2л пръскачка ще борим цитирам - "джунгла".

Тема "Унищожаване на джанки и всякакви гюрлюци по ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: