Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
al4o - специалист
Е хубаво де една пръскачка е 20лв./Приблизително/ на село имам 3 плюс 1 от старите медни и тя върши доста работа :) Поняки път и тази дребната въшка си трябва :)
Johny - майстор
Е да, с малката да унищожа въшките от половин дузина рози, или лехичка чесън срещу чеснова муха. За този пущинак има да помпа три дни и три нощи и да остане без ръце. Да не говорим, че това малкото пръска на 50 см. :lol: :lol: :lol:
Айде моля, дръжте се сериозно! :oops:
iivanov - майстор
Хербициди се пръскат под ниско налягане , за да става едра капката. Матаби имат един клапан за техните пръскачки , който следи за това. Слага се пред дръжката и е с три режима - високо , ниско и изолиран. Определено си струва са се купи , стига да пасне .
hidrazin - майстор
iivanov написа:
Хербициди се пръскат под ниско налягане , за да става едра капката. Матаби имат ...
Дрън, дрън, дрън, бля, бля... хербициди се пръскат с прилепител, ПАВ, Веро или какъвто ти хрумне друг препарат намаляващ повърхностното напрежение.
С ниско, с високо, все в тая. Четете бре iivanov!!! Пък и Матаби върши същата работа като всяка друга пластмасова китайска пръскачка.
И това за хербицидите - абе хора, не си ли миете пръскачките???
И да си използвал хербицид, после след елементарно измиване концентрацията на хербицида пада много.
До толкова много, че въобще не оказва никакво въздействие на културите.
Най-проблемна е помпата. След пръскане хербициди в нея може да остане малко разтвор.
С измиване на пръскачката няма да се махне. Ама ако прекарате 0,5-1 литър вода през помпата и "пръчката" , няма никакъв проблем.
Иначе и из имам такова малко пръскало. Използвам го за всичко и основно за пръскане на домат, пипер... докато е малък.
Няма смисъл да пълня голяма пръскачка.
Ама всяка пръскачка, голчма или малка се мие след употреба!!!
:partyman:
iivanov - майстор
Ние , хидразине, много добре знаеме с какъв прилепител се пръска. При ниско налягане имаш икономия на мат'рял , а тежката капка не я вее много вятъра. Освен клапана имам и дюза на тире , и фуния за насочено пръскане.
Ами да речем , че другите пластмасарки ги нямат тия благинки. :partyman:
hidrazin - майстор
iivanov написа:
Ние , хидразине, ...
Кои сте тия ВИЕ бре ??? :-D И стига си лъгал хората БРЕ !!!
Никой нормален човек не пръска при вятър. От там идва преимуществото за малко матриал.
Пръскаш "ситно" и покриваш голяма площ. Особено с концентрирам препарат.
Ся да обяснявам ли как се прилага препарат - грамове на пръскачка или на декар? :lol:
Относно "благината" фуния за насочено пръскане - ми че тя не струва нищо бре!!!
Режеш си едно шише от безалкохолно и си ТИ.
Така че както казват китайските братя - Да го ду..., ду..., ... тези с маковите пластмасарки.
Наздраве ИВАНОВ !!!
iivanov - майстор
hidrazin написа:
...
:? Абе ти да не пръскаш още с медната ? :? То по принцип се пънеш , ама такова отричане...
hidrazin - майстор
iivanov написа:
hidrazin написа:
...
:? Абе ти да не пръскаш още с медната ?
Я чети какво съм писал, преспи и "сабахлем" ще говорим.
Аааа... и много по-здрави. :cool:
:partyman:
iivanov - майстор
hidrazin написа:
iivanov написа:
hidrazin написа:
...
:? Абе ти да не пръскаш още с медната ?
Я чети какво съм писал, преспи и "сабахлем" ще говорим.
Аааа... и много по-здрави. :cool:
:partyman:
Добре де, откраднали са ти медната и сега пръскаш с фъшкийката. :-D
hidrazin - майстор
iivanov написа:
Добре де, откраднали са ти медната и сега пръскаш с ...
Пак бъркаш. Медната ми я откраднаха 2011-та. Осъдиха ги 2012-та. Излязоха след тази Нова Година.
Сега чакам да ми дойдат на "гости". Или ще си ходят в пандлета или ще ги пратя при ...
:partyman:

Тема "Унищожаване на джанки и всякакви гюрлюци по ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: