• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Уважаеми майстори, моля за съвет по темата обсъждана по-горе. През лятото, пред подпорната стена с височина 1,20 м., се изгради нещо като втора стена от речни камъни. Идеята беше да се заздрави напукалата се стена и в същото време да се получи облицовка. В процеса на изграждане човекът, който я правеше ми предложи отгоре да се направи саксия с жив плет вместо мрежа. Така зидарията от камъните се надгради с още 50 см. и паралелно се направи още един зид от противоположната(горната) страна. Дебелината на страниците изградени от речни камъни е около 20 см., а разстоянието между тях 40 см.(ширината на първоначалната подпорна стена). По дъното на саксията са наредени плоски камъни а над тях през 80 см. са поставени перфорирани тръби за оттичане на водата. Така наречената саксия е измазана от вътрешната страна с разтвор от цимент и пясък.
Въпросът ми е, ако се засадят туй в саксията какви ще са рисковете за евентуални последици с времето и има ли още нещо което да се направи преди засаждането с цел укрепване.

Прикачен файл

image.jpg

Прикачен файл

image.jpg

Прикачен файл

image.jpg

Прикачен файл

image.jpg Преди градежа

Прикачен файл

image.jpg
ftubusa - специалист
За туи не е подходящо. Лятото почвата ще изсъхва за минути, а зимата ще замръзва напълно.
Благодаря за отговора. А какво бихте препоръчали за да стане жив плет без да се опъва мрежа.
Също така ме интересува нужно ли е да се измаже дъното и вътрешните страни на саксията с хидроизолация за да се предотврати навлизане на влага в дувара?
професионал - специалист
freev написа:
Също така ме интересува нужно ли е да се измаже дъното и вътрешните страни на саксията с хидроизолация за да се предотврати навлизане на влага в дувара?
Точно мислех да ви препоръчам да го направите, и прочетох това мнение. :thumbs:
Много зависи от растението, което искаш да засадиш. Ако са от този тип http://goldenplants.bg/category/katerlivi_i_uviv.html
Мисля че доста лесно ще може да се постигне желаният ефект :)
  • 1
  • 2

Тема "Жив плет върху дувар - осъществимо ли е" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: