• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
Днес си окепазих кайсията. Тръгна добре, и после.... Най-долните три основни клона изсъхнаха. Ами, изрязах ги, сега дървото да те е яд да го гледаш. Догодина, на пролет, животи здраве за мен и дървото ще има голямо кастрене.
Johny - майстор
Смятам, че особено за кайсия е безсмислено. Само продължаваш агонията. Най-добре засади нова - наесен.
kuger - майстор
И аз така зная, но изкореняването ще ми е особено трудно, ще я изчакам, времето ще покаже. Ако доживее до пролет, ще я орежа много грубо. Ако не бива, ще имам много материал за опушване на мръвки:-D
hrpankov - специалист
...вземи напролет филизче от кайсията и я присади на слива....а пък черешата хубаво се хваща на вишня, тъй-де!.....
kuger - майстор
hrpankov написа:
...вземи напролет филизче от кайсията и я присади на слива....а пък черешата хубаво се хваща на вишня, тъй-де!.....
Нещо не ми се отдава присаждането, но в съседния запустял двор има доста джанки дивачки, ще се пробвам.
От основата на дънера избиват филизи, дали да не оставя най-подходящия, а дървото да премахна? Само не съм сигурен от къде идва филиза, дали не е от дивачката /подложката/?
hrpankov - специалист
... и аз по тази част съм с две леви ръце, тъй че питай някой стар дядо-градинар или пък по градинарските сайтове.........само за кайсиите знам че по нашият край добре растът на северните склонове, да им е по-хладно и по-влажно и да не се разлистват рано че да измръзват.....
kuger - майстор
Дядо ми беше със златни ръце на тая тема, ама по него време като ме влечаха "катеричките" :?
Бащицата беше "силов", той не ставаше за такива работи, аз ... за чий ставам, не знам :? :shock: Одъртях, мъча се, е , нещо се получава, ама..!
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с череша" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: