• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Borko2537 - помощник
ср юли 07, 2021 9:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
https://www.cial.no/file/andre/ruggerin ... manual.pdf
Дано попаднеш на Майстор!
Според мен е духнал клапани. Ако не отбираш, по добре не разглобявай, каквото и да му се е случило, освен ако ти е през коляновия вал, щом може да го сравниш с китаец.
Благодаря ти за линка, аз имам някакви познания, макар и елементарни кое как се прави. Трябва да се сменят сегментите, защото забравих да кажа че и масълце си похапваше и то доста. Въпроса ми беше дали си струва да се прави или издържа макс 1 2 сезона след ремонта (като китаец след ремонт)
чет юли 08, 2021 7:23 pmBorko2537 написа:
ср юли 07, 2021 9:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
https://www.cial.no/file/andre/ruggerin ... manual.pdf
Дано попаднеш на Майстор!
Според мен е духнал клапани. Ако не отбираш, по добре не разглобявай, каквото и да му се е случило, освен ако ти е през коляновия вал, щом може да го сравниш с китаец.
Благодаря ти за линка, аз имам някакви познания, макар и елементарни кое как се прави. Трябва да се сменят сегментите, защото забравих да кажа че и масълце си похапваше и то доста. Въпроса ми беше дали си струва да се прави или издържа макс 1 2 сезона след ремонта (като китаец след ремонт)
Това е истински мотор. Направиш ли го както трябва, ще откара още толкова.
С китайци никога не съм се занимавал, както и с градинска техника- да знаеш.
Правил съм автомобилни мотори. Някога всичко беше ремонтопригодно и здраво. Имаше и Майстори.
На твое място, бих си ремонтирал този мотор. Ако не ти се занимава, просто купуваш китайски и газ. Има и с прилична надеждност, поне според впечатленията ми от китайски генератор и мотофреза с китайски мотор.
Ако се издънят, въобще не смятам да ремонтирам.
Borko2537 - помощник
Колеги помагайте, брат ми има мерак да слага оригинално акме или руджерини - сега е с китайски на прав вал, А доколкото разбрах акметата и руджеринитата са на конус, пък неговия съединител е за прав вал. Има ли начин да се преправи нещо или трябва и съединител да се взема. Благодаря предварително
Здравейте ,ЧНГ на всички и здраве и безаварийна.
Нов съм тук и искам да попитам разбиращите.Предлагат ми да закупя такъв мотоблок със сменен двигател ,какво да гледам и проверя като го купувам.
Виждам от коментари те ви че сте доволни от машината, но да попитам някои мислил ли е дали може да се премести някак теглича и да не се сваля и качва всеки път при ползване на фрезата.
Borko2537 - помощник
Колеги може ли малко помощ/ На неутрална скорост мотоблока напред си върви лесно, обаче назад не иска(преди ремонта си вървеше лесно в двете посоки). Сменях му лагерите и възможно ли е да съм объркал нещо при събирането,лагерите на кухия вал са конусни (задния се обира с гайка)възможно ли е да съм ги пренатегнал и заради това да не върви, скоростите си влизат. И още нещо - съединителя не отцепва и вала се върти а пробвах да го натягам, но без успех.
:?
black_903 - помощник
Здравейте,имаме мотоблок акме 330 който има проблем с бобината която е с чукче! Имали вариант да се пре прави с електронна?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Пловдивски мотоблок с двигател акме-информация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: