• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iva6ki - специалист
Части се намират най вече във Пловдив. :wink:
ridik - специалист
milen56 написа:
Ами мисля, че е тотал. Като видях шлиците на вала при съединителя, та те са станали остри като бръснач. А имам и още една кутия. Но тя не е отваряна, а на нея проблема е, че като се мести лоста по фиксатора не се случва нищо. Все едно е откачен. Та и нея май сам ще трябва да си я отварям, ама като не съм отварял такова нещо малко ме е страх.
Благодаря.
Изобщо не се притеснявай от това.Първо огледай лоста отвън там където влиза в скоростната кутия се свързва с вал който влиза в скоростната кутия.Възможно е там при куплирането на двата лоста да превърта.Ако ,не е това отвори горния капак и виж вилката на същия този лост дали е здрава или дали щифтовете които я застопоряват в работно положение не са скъсани от някой с "нежно убеждаване".
ridik - специалист
Mihaela_jj написа:
Добър ден. Търся информация дали се намират части за съединител на акме? Мисля да купя едно акме, но има проблем със съединителя. Благодаря за всяка информация. :)
В с.Граф Игнатиев има специализиран сервиз ,но ти не пишеш от къде си.ПО принцип съединителя е с доста по-голям ресурс от двигателя или ск. кутия , но е специфичен ,конусен е и много трудно можеш да го прецакаш освен ,ако не попадне на някой "дурак".Възможни причини за несработването му са .Може да му е разбит и блокирал лагера - обикновен съчмен не помня кой размер ,но се намира във всеки магазин за лагери.Пружината е счупена- може да се замени само с оригинална.Вилката за превключване е счупена -заварчик със средни умения ,не е проблем за него .И на последно място ,но може би най-важно,и най-лесно за отстраняване -правилен реглаж на включването на съединителя.
milen56 - специалист
Благодаря колега, ще погледна лоста. Само да имам малко време за него.
iva6ki написа:
Скоростната кутия не е сложна, може пък от двете да събереш една, като ако се навиеш
да правиш ти препоръчвам пълно разглобяване и препипване на лагерите (при необходимост смяна)
има съвместимост на някои части от BCS 753
http://dox.bg/files/dw?a=e03af72d63
В линка е оригиналната книга за мотоблока и според мен е добре обяснено тъй че както прецениш :wink:
колега може ли да качиш пак линк към книгата! благодаря предварително
crez - майстор
Тук има доста резервни части http://instra-parts.com/
iva6ki - специалист
Части имат но цените са умопомрачителни и то за толко стар двигател. При положение че има китайски вариант за 850лв дизел чистак новичък. преди ги търсих за стартер с пружина да не мотам въженцето като ми казаха 160-180лв :shock: .........
crez написа:
Тук има доста резервни части http://instra-parts.com/
Благодаря колега жив и здрав!
iva6ki - специалист
Някой да има телефон на магазина за части в Пловдив до автогара Родопи. :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "Пловдивски мотоблок с двигател акме-информация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: