• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Kiril8305 - специалист
vlax написа:
Дай още малко инфо,снимки,че нещо бавно схващам, а в гадаенето хич ме няма.
Това което знам е , че аз явно бъркам в нещо по начина на експолатация на брио танка.
Схемата :кледенец с дълбочина 10м. ,на капаците които покриват калденеца е монтирана помпа Вило XJ204 самозасмукваща. За да засмуче помпата вода от кладенеца съм пуснал пвц тръба 1 цол от помпата към кладенеца. На края на пвц тръбата който смучи от кладенеца съм монтирал възвратен клапан.
На изхода на самата помпа съм навил брио танка като съм спазил посоката на движение на течността.На изхода на брио танка съм присъединил цинкова тръба с размер 1 цол.
Свързването на брио танка и помпата според ел.схема. От захранващия кабел в брио танка и от брио танка - захранване към помпата.
И така как точно ползвам , аз помпата:
На захранващия кабел към брио танка имам монтиран ключ on/off .При натискане на ключа в положение on от ключа по проводника към брио танка се подава захранващо напрежение 220V , брио танка пък от своя страна през електрониката си подава захранващо на помпата WJ204 и тя засмуква вода и започва да пълни резервоара.
Така , според описанието и уверението на търговеца щом нивото на водата спадне под възвратния клапан в кладенеца и помпата вече реално няма какво да засмуче освен въздух , то защитата при работа на сухо в брио танка трябва да сработи и брио танка да спре подаването на захранване към помпата - но ето точно това нещо не ми се случи вчера.
Та сигурно има нещо при работата на брио танка което аз не правя както трябва , но какво е то ?
Питането ми бе ако някой е работил с това чудо и има опит да сподели.
Благодаря ви за вниманието.
TMontana - специалист
Колеги,дали тази помпа ще мога да я ползвам за капково,няма ли да е голямо налягането,ще може ли да се монтира устройство за намаляване на дебита,дали ще издържи..помпата е "Елпром" Троян 37л./м.,2220л./ч.- 57г.произвдство?

Прикачен файл

Изображение0606.jpg
Изображение0606.jpg (100.04 KиБ) Видяна 1813 пъти
themask - специалист
Да поизтупаме темата от прах и да се върнем на МОЯТА система... :)
В началото на опитите ми за създаване на такава система бях конструирал следната схема,която обаче ме съмнява, че ще работи. Ето за какво иде реч:
Прикачен файл:
polivna.jpg
polivna.jpg (19.12 KиБ) Видяна 1691 пъти
Притеснението ми е как да накарам чешмата да работи, след като се намира след клапана, който отваря само чрез сигнал от контролера. Имате ли идеи?
:partyman:
Krass - майстор
Местиш клапана на отклонението за поливната система.
themask - специалист
Другари,

Имам следната чуденка относно поливната система, или по-точно пълненето на 1кубиковия бидон, който ползвам. Опитах се да изобразя системата, както е в момента:
Прикачен файл:
Polivna.jpg
Polivna.jpg (18.08 KиБ) Видяна 1470 пъти
Каква е идеята - сложих 2 електромагнитни клапана на двете разклонения (едното пълни бидона, другото отива към канализацията) и един ел. поплавък в самия бидон. Водата от сондажа се използва за топлене на бойлер с термопомпа, след което отива към бидона. Когато той се напълни, излишната вода отива в канала. Поплавъкът има нормално отворена и нормално затворена верига, които съм свързал към двата клапана - когато се затвори единия се отваря другия.

Драмата е, че всъщност клапаните не затварят напълно и водата продължава да си тече, макар и с по-малък дебит през затворения клапан. Какъв може да е проблемът според вас? :?
Djack - специалист
Виж клапаните от кой тип са! Нормално отворени или нормално затворени. Трябват ти нормално затворени, т.е. без подадено напрежение към тях да са си затворени! Ако бобината на котвата ги държи затворени, може да "треперят" и за това да пропускат!
themask - специалист
Hunter PGV 101G - нормално затворени са.
hidrazin - майстор
themask написа:
Hunter PGV 101G - нормално затворени са.
Забрави за тези клапани в тази постановка. Нямаш налягане.
Тези за да затворят искат някаква диференциална разлика вход-изход.
Демек на входа трябва да имаш налягане...а ти нямаш.
:partyman:
themask - специалист
Ясно :)
И аз това си помислих, че може да е, но друго си е да ти го каже знаещ човек.
Хидразине, какво алтернативно решение може да се приложи в случая? Идеи?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Поливна система от А до Я (и много въпроси)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: