• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
themask - специалист
Мернах електромагнитен клапан на Зита, който работи без налягане - това ли имаш предвид?
hidrazin - майстор
Да но не е с много голям дебит и сравнително малък диаметър на тръбата.
Има и големи но цените...
:partyman:
themask - специалист
Да, 0.33м3/ч няма да свърши работа за съжаление :(

Иначе тези с големите дебити гледам са около 70 кинта... Май ще трябва да ги преглътна.

Благодаря за информацията!
hidrazin - майстор
Сега погледнах и май не видях такъв работещ без налягане по-голям от 1/4 цола...
:partyman:
themask - специалист
Мда, вярно - 0.69м3/ч е най-големият дебит за директните. В такъв случай просто водата ще тече и към бидона, и към канала, а като се напълни бидона, този клапан ще затвори потока към бидона и ще продължи да тече само в канала. Друго решение не виждам :) Освен ако няма други клапани с по-голям дебит нейде...
tysonlkr - специалист
themask написа:
Другари,

Имам следната чуденка относно поливната система, или по-точно пълненето на 1кубиковия бидон, който ползвам. Опитах се да изобразя системата, както е в момента:
Прикачен файл:
Polivna.jpg
Каква е идеята - сложих 2 електромагнитни клапана на двете разклонения (едното пълни бидона, другото отива към канализацията) и един ел. поплавък в самия бидон. Водата от сондажа се използва за топлене на бойлер с термопомпа, след което отива към бидона. Когато той се напълни, излишната вода отива в канала. Поплавъкът има нормално отворена и нормално затворена верига, които съм свързал към двата клапана - когато се затвори единия се отваря другия.
Защо си усложняваш системата ? Не е ли по удачно да сложиш един преливник на бидона който да отива в канала и няма да са ти необходими клапани управление и т.н.
themask - специалист
tysonlkr, след като го спомена това с преливника, реших да го направя точно така. Този вариант го мислих преди време, но понеже нямах канал в това помещение, просто зарязах идеята. Сега, обаче, изнервен от мъките с клапаните, прокарах една тръба ф40 до бидона, намерих подходящ щуцер и ето какво се получи:
Прикачен файл:
20170704_220148.jpg
Имах опасения, че преливника няма да смогне на пълнещата тръба, защото тя все пак е под някакво налягане, но когато нивото стигне до горната част на преливната тръба, нещата се уравновесяват.
Понякога се чудя защо хората се опитват да намерят сложно решение при наличие на далеч по-просто. Може би така се трупа опит.

Благодаря на hidrazin и tysonlkr за мненията! :partyman:
hidrazin - майстор
themask написа:
Понякога се чудя защо хората се опитват да намерят сложно решение при наличие на далеч по-просто. Може би така се трупа опит.
Благодаря на hidrazin и tysonlkr за мненията! :partyman:
1.Не е заради опита. Просто са прости.... Дано си ме разбрал...
2.Няма нужда от "благодаря" - все пак отговарям/съветвам/давам решения/съветвам.... по мое решение и желание.
Ноооооо... все пак - ТЕНКЮ !!!
:partyman: Лека!
themask - специалист
Такаа, дойде време и на автоматизацията на поливането, която чака ред има-няма от миналата година. Имам само капково и засега се полива всичко наведнъж (не са необходими зони). Искам да сложа един електромагнитен клапан в началото на системата и да го пускам през програматора. В момента тази работа върши левият червен кран на снимката, а синия съм го оставил за продухване на системата с компресор:
Прикачен файл:
kapkovo.jpg
Въпросът ми е - къде в тази върволица би било най-удачно да поставя клапана и дали нещо трябва да се махне/добави, така че и филтърът да си върши работата, а и да може да се продухва системата?
:partyman:
Andri01 - майстор
МВ слагаш на мястото на десния червен кран. той е излишен-спирането ще правиш от левия червен кран. Сложи МВ с директно действие.Освен ако нямаш достатъчно налягане ,което да го задейства при подаване на напрежение.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Поливна система от А до Я (и много въпроси)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: