• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
batence81 - специалист
Здрасти,забравих да снимам, но до вилата при река Искър има доста големи дървета, които са според мен кипариси, интересува ме, може ли да е нещо друго подобно, защото зимата опадат игличките. Ако са кипариси, как стават толкова високи, като гледам навсякъде се предлагат като храсти за плет и им викат туя. Заинтересувах се, защото искам да засадя такова за сянка, но ако е храст за колко време ще порасне поне до 5 метра височина. Мерси.
Kasap - специалист
Лале ли си, зюмбюл ли си... :? Ми снимай го и ще кажем.
hidrazin - майстор
Твърде вероятно е да е "..уя ли е, дърво ли е, храст ли е..."
:partyman:
Kasap - специалист
И за какъв туй му е изобщо да пита... :?
batence81 - специалист
ми чети и ще видиш - искам такова, ама не храст за плет, а да стане дърво
mim - специалист
насади си орех, щом искаш сянка
batence81 - специалист
Айде нека да е кипарис, просто който ги разпознава, да каже, кое расте най-много и и най-бързо, кипариси има видове бол. Орех има, но там точно не може, близо е до подпорна стена и до къщата, а корените са опасни.
Kasap - специалист
Бодвай Cupressus sempervirens (обикновен кипарис) или Cupressus arizonica (аризонски кипарис). Иначе Cupressus leylandii (кипарис лейланди) расте най-бързо, но се съмнявам да го опазиш, че е капризен за нашия климат.
batence81 - специалист
супер, мерси, остава да те питам имаш ли някой от изброените и дали върви със снимка, за да не го объркам при купуване
  • 1
  • 2

Тема "Кипарис ли е, туя ли е, дърво ли е, храст ли е...:)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: