Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Това няма никакво значение. Всяка община си има така наречената Наредба за изграждане и опазване на зелената система или нещо подобно.
Там е описан начинът в какви случаи може да се кастрят дървета, клони, храсти, корени... в съседен имот.
За целта се пуска "Заявление за премахване и кастрене на дървета". Имат си бланки за тази цел.
В правомощията на кмета е да разреши или да откаже. Останалото си е самоуправство.
Освен това обикновено предвидените глоби са в интервала 200-1000 лева.
Имало имот, постройки, сигурно и ограда. Значи още самото влизане в чуждия имот си е противозаконно.
Ама да оставим настрана законите. Нека разгледаме един сценарий. :-D
Ти си ми комшия. Аз 2-3 години не съм стъпвал в имота поради ред причини.
Ти влизаш и почваш да режеш и да умъртвяваш каквото ти си прецениш.
После аз си идвам в имота и установявам че си ми изсушил ореха дето собственоръчно съм засял преди 20 години.
После си купувам една туба от това:
http://www.rrsi.com/product/arsenal-powerline/
Резултатът е ясен - правя ти двора пустиня за 3-4 и повече години.
След това вадим железата и почваме да се стреляме. :lol:
Тези насоки хич, ама хич не са правилни. Не бих съветвал никого да нарушава законите.
:partyman:
kuger - майстор
hidrazin, това http://www.rrsi.com/product/arsenal-powerline/ има ли го в нашата търговска мрежа?
Нападна ме черен бъз, няма отърване, мамка му.
iivanov - майстор
С това ще го унищожиш напълно...и всичко в следващите 5 години. :-D
hidrazin - майстор
kuger написа:
hidrazin, това http://www.rrsi.com/product/arsenal-powerline/ има ли го в нашата търговска мрежа?
Нападна ме черен бъз, няма отърване, мамка му.
Не, няма го. Отдавана е забранено у нас. И какъв ти е проблема с черния бъз?
Маха се лесно, широколистно е и повечето хербициди му действат "добре". Лесно се усвояват.
Не трябва да оставяш плодовете (черните топчета) да узреят и да капят.
Предполагам от тях пак си го засяваш. Есента, преди да узрее ги премахни.
:partyman:
kuger - майстор
В съседния, запустял двор никне боклука и вятъра разнася семената из махалата. Пренесе се и при мен гада. Имота е роднински, мога да вляза, дори има комшулук, обаче ме е страх. Къщата им се руши.
biol - специалист
Ореха не го сечи,
Но тоя проблем е сериозен.
При мен е същото, а и не само има много изоставени дворове.
Има ли начин, по законов път да накарам собствениците да поддържат поне малко двор.
Съседен двор, никой не живее от 80г. Преди 10-15г замръзна водомер- махнах го и сложих тапа, преди 5г кабела на чез събори половината покрив, и него го махнаха
Двора е мъка. Пуснали а го за продажба,ама са 20 наследника , и парите къде му искат са някакви все едно е в Драгалевци. Вече от години никой не е идвал и да го погледне. Дори и брокерите не идват.
Мъка страшна, как да правиш нещо като имащ пущинак, змии кучета, мърша миризми....
От татък океана, са намерили решение. Общината праща поканана се оправи ,ако не плаща на фирма, така няколко пъти докато не достигне процент от данъчната оценка и продава имота.
Освен права хората имат и задължения.
valerko - специалист
Добре де кажете точно орех как да гътна, може на лични, израстнал е на село в гробището, точно м/у 2 гроба и корените са надигнали и двата. Нямам бензинова резачка иначе знам как ще го махна, имам на ток, ама там няма ток. Не ме интересуват глоби, екология, кмет просто искам да го разкарам. Дотука към 40-50 кила нафта съм сипал не мре тая гад.
torbalan - Дървен философ
Това с нафтата може да стане, но ако дървото е малко...
infomar
valerko написа:
Добре де кажете точно орех как да гътна, може на лични, израстнал е на село в гробището, точно м/у 2 гроба и корените са надигнали и двата. Нямам бензинова резачка иначе знам как ще го махна, имам на ток, ама там няма ток. Не ме интересуват глоби, екология, кмет просто искам да го разкарам. Дотука към 40-50 кила нафта съм сипал не мре тая гад.
Дай 5 лева на някой циганин и той ще ти реши проблема.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На мен ми харесват дървета в гробища.
Роднините много се ядосваха на ореха на гроба на дядо. Какво ли не го правиха, сякоха го поне 3 пъти... За 30 години все си ставаше голям орех. Докато не почина средният му син, та гробищната управа се справиха. Трета година вече няма орех. Тъпо е, но 'се едно дядо имаше втори живот с тоя орех

Тема "Умъртвяване на дървета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: