Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Това е доста странно. До сега не съм чул някой да се оплаква от института в Плевен. :?
Лично аз взех от Поморие но комшии и приятели взеха от Плевен. Никакви проблеми.
Пък и като погледнеш то си личи дали е избило от подложката или от присадката/калема.
:partyman:
Мавруда К. Мерловска
Плевен, Поморие, Кортен, Обр. чифлик - всички са проверени. Чувала съм и добри отзиви за Пловдив.
Делян - специалист
Тази седмица минах през Габерово при Севастиянов да си взема Памид, но нямаха - били им го изкупили. И за да не съм капо си взех една Бяла перла. Утре отивам да я бучкам и след 2-3 г., ако се сетя ще докладвам пак тук.

Иначе много доволен останах от хората там, баща и син - културни и отзивчиви. Оставиха си работата, за да ми обърнат внимание с моята една бройка. А и цените са народни - 3 лв перлата, като на повечето места са по 4 лева и нагоре. Изрично споменаха, че изпращат материал и по куриери.
Neno Er - специалист
Един съвет. Когато отидете при търговеца да си купувате лозички, не питайте имаш ли това и това? Защото от една връзка може да ти извади всякакви сортове. Пита се Какво имаш? И пак не е сигурно.
Преди години от ИЛВ в Плевен имаше издънки, но напоследък каквото ти дадат, това се ражда. Знам го от опит. Тази година "Кайлъшкият рубин" ми се отчете идеално. Но и аз взех предпазни мерки. След като го пръсках за последно/ може и да не се пръска /, Завих лозите с мрежа против градушка за да ги предпазя от скорците. Ефектът бе мнооооооооого голям.
Мавруда К. Мерловска
Браво дядо Нено! Точно така правят някои гадове. Казаха ми: "ти само си избери сорт по интернет и веднага ще ти го извадим"
hidrazin - майстор
И кой е тоя дето е излъгал със сортовете?
:partyman:
Мавруда К. Мерловска
мен лично иван димов - варна, т.е. продавача до Алати. Исках да взема една райска ябълка - джудже, и като се разговорихме, оказа се, че имат всички сортове, даже и такива, които не съществуват - ниска костата без семки и без танини. Е каква е гаранцията, че каквото и да си взема от там ще е това, което желая???
Делян - специалист
От този до Алати тази есен търсих Памид, но нямаха, каза да дойда следващата седмица, но намерих от друго място. Значи все пак нещо нямат :)
Миналата есен от него купих 4 Брестовици, една не се хвана, а друга ме съмнява, че тръгна от дивачката.
Взех и една нектарина и една кайсия, пък ще видим какво ще излезе.
kr1100 - майстор
Ще го посетя малко да се стопли за 2 райски ябълки. Исках и нар , но свършил.
Neno Er написа:
Един съвет. Когато отидете при търговеца да си купувате лозички, не питайте имаш ли това и това? Защото от една връзка може да ти извади всякакви сортове. Пита се Какво имаш? И пак не е сигурно.
Преди години от ИЛВ в Плевен имаше издънки, но напоследък каквото ти дадат, това се ражда. Знам го от опит. Тази година "Кайлъшкият рубин" ми се отчете идеално. Но и аз взех предпазни мерки. След като го пръсках за последно/ може и да не се пръска /, Завих лозите с мрежа против градушка за да ги предпазя от скорците. Ефектът бе мнооооооооого голям.
Аз затова си поръчвам от https://goldenplants.bg/deal/396-loza_s ... _sort.html
До сега не съм имала проблем, доставката е бърза.

Тема "Коректен производител на лозов материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: