Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
От разсадника в Поморие съм поръчвал по интернет - коректен, по-ниски цени и всичко се хвана - никакви рекламации. Отговарят на сортовете и добро плододаване.
Делян - специалист
Ето го един от гроздовете на Памида, който купих от Плевен. Това е на втората година. Дори се наложи да проредя чепките, за да не го товаря от рано.
Единствено не успях да го спася от маната. Догодина ще трябва да пръскам по-сериозно.

Прикачен файл

52-vtora_godina-rekolta-11_09_16.jpg
В.Войков - помощник
Миналата година взех от продавалника 3 лозички Афродита бяло без семки - тази година ми направи едно кичурче някъкво червено беше и със семки сега ще се пробвам да го ашладисам със нещо друго
Делян - специалист
Колеги, дайте адреси на качествени и проверени от вас разсадници за лозов материал в карето Варна-Търново-Стара Загора-Бургас. Около 6-7 март ми предстои пътуване до Ст. Загора - на отиване смятам да мина през Бургас, а на връщане - през Търново, затова ми трябват адреси по този маршрут. Търся точно определени червени десертни сортове и не ми се поръчва през интернет, защото есента така ми объркаха плановете. Искам да отида на място и да питам каквото ме интересува.
До момента от търсене в интернет съм набелязал някакви разсадници в Тополчане до Сливен, и в Кортен до Нова Загора, а на север - сортови семена в Преслав и някаква фирма симента в Нови Пазар. Някои ако има отзиви за тях, ще бъда благодарен да каже. Разсадника край Поморие е ясен - него съм го посещавал, ще мина пак оттам.
Благодаря!
infomar
Потвърждавам от личен опит разсадникът в Поморие. Нямам не захваната лоза и си отговарят на сорта. Купувал съм само по интернет от него и съм доволен.
nandrolon - специалист
Как се пазаруват фиданки по пасарелски-

отиваш и питаш -Какво е това, какво продаваш?

Докато, когато попоташ -Трябва ми това и това - и винаги си тръгваш точно с това което искаш. Но след години разбираш истината.

:-D :-D :-D
Делян - специалист
Е, не всички са така. Сергията до Алати във Варна например, каквото го попитам все няма :mrgreen:
Явно има и честни търговци... Останалите пазарът постепенно ще ги пресее, като им се разнесе славата...
plamen6703 - майстор
Делян написа:
Е, не всички са така. Сергията до Алати във Варна например, каквото го попитам все няма :mrgreen:
Явно има и честни търговци... Останалите пазарът постепенно ще ги пресее, като им се разнесе славата...
Няма да сгрешиш, ако кривнеш малко от пътя си и се отбиеш тук http://ilv.my.contact.bg/index.htm Каквото съм поръчал и са ми доставили не съм имал никакви проблеми, а съм лозар над 25 години...
Делян - специалист
Благодаря за предложението! ИЛВ ги знам, от тях поръчах Памида, дето съм го показал по-горе, много добре върви, тази година ще му е третата. Но повечето от сортовете, които търся, ги нямат. Поне от посочените в сайта им.
Делян - специалист
Да покажа резултата на третата година от Памида, купен от Института в Плевен.
Прикачен файл:
33-grozdober-22_09_17.jpg
Добива е 20 кг от 7 чукана, което е за мен е добре - все пак още не е завършено формирането на лозите.
Прикачен файл:
36-grozdober.jpg
Не сам мерил захарността, но на вкус е много сладко, чак лепне.
Прикачен файл:
39-grozdober.jpg
Но така и не успях да го опазя напълно и тази година от напукване на зърната, а след това осите малко остана да ме изпреварят с гроздобера. Някои от чепките загниха напълно.
Прикачен файл:
32-grozde_razvaliane-03_09_17.jpg
Мисля, че не е мана, защото по листата липсват симптоми. А и пръсках по система на Б*йер и до последно нямаше съмнение за болест. Някъде четох, че това ставало и от липса на калций. Догодина ще наторя и с него и ще слагам и мрежи, пък да видим какво ще стане.

Тема "Коректен производител на лозов материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: